Wpis z mikrobloga

@wtf24: Z opowiadań rodziców wiem że ZIUtki jeździły po moim mieście Słupsku przez kilka lat. Więc chętnie też bym zobaczył go w akcji :D.
  • Odpowiedz
@Mcy7880: a były były, krótki epizod miały. Z czego słyszałem to głównie jeździły na "A" (Rzymowskiego-Kopernika), a na pozostałych liniach B i C raczej można było częściej spotkać Jelcze, no a pod koniec funkcjonowania sieci to już zostały same Jelcze i jak trajtek zaniemógł to można było spotkać też zatrajtki w postaci autobusów.
Szkoda trajtów w Słupsku. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wtf24: Co do trolejbusów w Słupsku to znam kilka osób związanych z nimi. Jednego Pana który całe prace przy sieci nadzorował. Drugiego Pana co uruchomiał podstacje zasilania. I trzeciego Pana który zajmował się montażem silników elektrycznych w jelczach .
  • Odpowiedz
@wtf24: Tutaj to winnych jest więcej osób... Jerzy Wandzel wtedy będący prezydentem, Jerzy Mazurek również będący w tamtym okresie prezydentem i Jan Szumski który był bodajże przewodniczącym rady miejskiej. Przy okazji mam pytanie.. Nie wiesz czy prawdą jest ze jeden Jelcz że słupska jeździł na Litwie?
  • Odpowiedz
@Ananiasz19: tak, EW58 i EW60 to był jedyny prawilny tabor na SKM, który nadawał się jak żaden inny do ruchu aglomeracyjnego z powodu dużej ilości drzwi. Szkoda, że obecnie nic oprócz EN57/71 na SKM nie można spotkać. Kiedyś były składy 3xEN57, a teraz czasem można spotkać 1xEN57 w godzinach szczytu.
  • Odpowiedz
@Mcy7880: szczerze nic o tym nie słyszałem. Możliwe, że TLT Tychy, czy MPK Lublin któryś puściły dalej, ale zaraz poszukam i sprawdzę.

Edit: już mam, jeden poszedł do ukraińskiego Łucka, a dokładniej #632
  • Odpowiedz
@Mcy7880: ale wiesz - znając postępowanie SKM to można się spodziewać go na trasach mniej obciążonych. Początkowo pierwsze zmodernizowane przez Mińsk Maz. kible spotykałem na obiegu tczewskim i pruszczańskim. Czasem dochodziło do takich absurdów, że w niedziele jeździły dwa EN57 do Tczewa, gdy np do Wejherowa można było spotkać 1xEN71, a to raczej powinno być na odwrót (pomijając w ogóle sens istnienia kursów SKM dalej niż do Gdańska Śródmieście).

Dworzec i
  • Odpowiedz