Wpis z mikrobloga

@adamj57: Pobieżnie przejrzałem twojego bloga i mam pewną uwagę.
Masz naprawdę imponującą wiedzę jak na swój wiek, ale uważaj, by nie popaść w samozachwyt.

Oprócz umiejętności, staraj się rozwijać również charakter, by za 10 lat być MVP branży, a nie mirkiem-narcyzem przesiadującym w piwnicy. ;-)
  • Odpowiedz
@adamj57: nie rozumiem ludzi. W każdym tym arduino jest atmega i chyba zawsze ma wyprowadzenie SPI i RST które spokojnie można podłączyć pod usbasp. Mi normalnie to wykrywa tę najmniejszą płytkę, i używałem jako zwykłej płytki nie zbliżając się do IDE arduino, nie trzeba w ogóle używać ich boota i usb.
  • Odpowiedz
@Fox_murder: oczywiście, ale facet pewnie nie miał programatora, był pewnie przyzwyczajony do arduino z konwerterem usb - uart na płytce. Ja sam bawię się teraz z prototypowym #esp32 - udało mi się zostać jednym z betatesterów i się teraz męczę :L
  • Odpowiedz
był pewnie przyzwyczajony do arduino z konwerterem usb - uart


@adamj57: albo może w ogóle tego nie umiał uruchomić. Nie grzebiąc w fusach bardzo ciężko uwalić atmega. Ale chyba też potrafi sobie przestawić fusy sama jeśli damy niewłaściwy sygnał zegarowy. Ale może mi się wydawało :)
ESP32 to to samo mniej więcej co 8266 wifi?
  • Odpowiedz
@Fox_murder: To bardzo mało powiedziane, zapraszam na tag #esp32 po więcej, ogólnie to mikrolontroler z masą interfejsów (w tyn sensor dotyku pojemnościowego nawet!), oddzielną kością pamięci, dwoma procesorami, wifi, bluetooth 4.2 i LE... Długo by wymieniać, wielce fascynujący sprzęt, z informacji mi dostępnych ma kosztować 5$, a premiera planowana jest na luty.
  • Odpowiedz
@adamj57: wątpię w te 5 dolanów... ale jest taka możliwość, skoro Pi cośtam da się kupić za tyle.
Ja planuję kontrolę pojazdu przez te malutkie wifi esp8266 w połączeniu z xmega.
  • Odpowiedz
@Fox_Murder: tak tylko to dałem, mówili że będzie kosztować gdzieś tyle co ESP8266, może trochę więcej. Tak naprawdę jest więcej wersji całego układu, to co dostali testerzy to tylko ESP32 z nazwy marketingowej, ale sam układ to ESP31. A moduł nazywa się jeszcze inaczej - ESP-WROOM-03 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz