Wpis z mikrobloga

@Trytka: Ale ja nie szukam pracy na mirko tylko chciałbym się dowiedzieć jakimi firmami warto się zainteresować :-). Pracuję jako iOS developer od 4 lat.
@JeaDay: Swift/ObjC, Swift raczej prywatnie, bo w "dużych ważnych firmach" to jeszcze za wcześnie na swift ;-). No i w zasadzie nie ma za bardzo innej opcji jak robisz dużą i skomplikowaną aplikację.
bo w "dużych ważnych firmach" to jeszcze za wcześnie na swift ;-).


@GwnBrz: jesli jest stary projekt lub legacy code to ok, ale duze firmy robia nowe appki w swifcie lub je przepisuja na swifta.
@Nadrill: No wiem. Ale jak zaczynaliśmy to Swift dopiero co się pojawił i jeszcze nie dało się pisać apek, nie wspominając o tym, że mocno się zmienił od tego czasu. A teraz projekt jest już za duży, żeby go przepisywać, planujemy takie nowe oddzielne rzeczy pisać w Swiftcie, jak np. aplikacja na watchOS2.
@GwnBrz: prawda że stary projekt jest teraz już ciężko przepisać na Swift bo potrzeba jednak sporo pracy, ale nowe rzeczywiście już powstają w Swift bo po prostu się opłaca, moim zdaniem pisze się szybciej i kod wygląda ogromnie bardziej przejrzyście niż w ObjC.
@JeaDay: Zgadzam się, tylko Xcode jeszcze wariuje. No i w korpo jest jeszcze zawsze taki problem, że jak powiesz firmę outsourcingowej, że chcesz w Swiftcie to dla nich jest to świetna okazja, żeby podnieść stawkę, bo przecież mało kto jeszcze to zna itd. To w przypadku gdy część zespołu jest z zewnątrz.
@Nadrill: Gdybyśmy teraz zaczynali ten projekt, przy którym pracuję to na pewno mocno naciskałbym na użycie Swifta :-). Widać nawet po ofertach pracy w niektórych, lepszych, firmach, że w wymaganiach coraz częściej pojawia się znajomość Swifta :-). Jedyny minus (dla mnie) jest taki, że Swift nie przeraża tak składnią jak Objective-C i obniży się próg wejścia w rynek iOS przez co może pojawić się sporo tanich studentów do robienia apek. Z