Wpis z mikrobloga

#poe #pathofexile

Zacząłem dziś grać i (o dziwo, bo byłem mocno negatywnie nastawiony po samym wyglądzie gry) gra mnie wciągnęła i całkiem mi się spodobała. Parę pytań w związku z tym:

- czy da się jakoś powiększyć ilość miejsca w inventory? 4-5 itemów podniosę i już jest lipa...
- skille pasywne i te takie klejnociki dodaję na razie "na oko". Czy da się zresetować wszystkie skille pasywne na raz (mam jakieś 2 punkty resetu chyba, ale nie wiem czy działają na całe drzewo czy pojedyncze skille) i czy ma to wielkie znaczenie jakie "klejnoty" ze skillami będę sobie teraz, na początkowym etapie, wybierał?
- gram Shadow - to znaczy, że powinienem budować się tylko na dex i int? Czy str też jest ważne?
  • 15
  • Odpowiedz
@matpoz91: Inventory się nie da.
2. Nie da się, da się tylko używając orga Regret (dane 1pkt)
3. Też jest ważne, najlepiej pooglądaj sobie jakieś buildy.
  • Odpowiedz
@matpoz91: Nie można powiększyć inventory - musisz nauczyć się układać optymalnie itemy
1 punkt resetu = możesz cofnąć 1 passyw na drzewku
Wybór klasy nie jest ważny, ważny jest skill jakiego głównie używasz by zadawać dmg i ogólny build w który idziesz.
Jeśli chcesz sprawdzony build dla początkujących którym przejdziesz spokojnie wszystkie poziomy trudności to polecam:
https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1303239
Masz tam dokładnie opisane co i jak.
  • Odpowiedz
@matpoz91:

1. Nie. Szybko nauczysz się żeby nie podnosić białych i niebieskich przedmiotów.
2. Co 3-4 miesiące startuje nowa liga i wprowadzane są zmiany do gry/drzewka. Każdy dostaje możliwość darmowego resetu. "Klejnony" to jewele, które wkładasz w slot w drzewku czy notable pasywy, te większe, czy może keystony te największe? jewele to #!$%@? bo możesz je zdjąć, pasywy oczywiście, że mają znaczenie. Jak bierzesz obarżenia z pułapek a grasz skillem z
  • Odpowiedz
@Darknov: Ok, załóżmy, że będę robił build dla początkujących, przejdę te wszystkie poziomy trudności... co wtedy z endgame? Będę musiał kupić X tych Orb of Regret i respec?

@Elec: ok, a załóżmy, że chciałbym grać np łukiem. Na początku drzewko Shadow oferuje mi w tych typowo dexowych korzeniach tylko dmg z 1hand o ile pamietam. Muszę w takim razie tak czy siak budować się na początku tak, żeby dojść do
  • Odpowiedz
@Darknov: @Elec: ok, ostatnie pytanie - jeśli mam 20lvl i dodawałem sobie pasywy ot tak (z jakimś tam pomyślunkiem w stylu "och jestem shadow to biere to co zielone"), to moja postac jest w zasadzie spierdzielona i lepiej zacząć od początku? :D
  • Odpowiedz
@matpoz91: Nie wiem ani jaki masz build (jak dawałeś co popadnie to zakładam, że nie masz żadnego) ani jakie masz punkty.
Za karę, że masz mnie za ducha świętego dostaniesz odpowiedź w stylu amerykańskich naukowców. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Jeśli chcesz iść w łuk to możliwe że jest spierdzielona.
2. Jeśli chcesz iść w łuk to możliwe że nie jest spierdzielona.
3. Jeśli jesteś gotów, aby
Elec - @matpoz91: Nie wiem ani jaki masz build (jak dawałeś co popadnie to zakładam, ...

źródło: comment_bA1bcxoLMTjQPFl3vJNLshAkhX3VCgIz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@matpoz91: Jak tak to luz. Ale z tym one handed to pocisnąłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednoręczne łuki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Widzę, że chcesz iść po Depth Perception, nie idź. To jest cieńkie. Accuracy nie powinno być jakimś dużym problemem a samo 20% szansy na krytyka nie
  • Odpowiedz
czy da się jakoś powiększyć ilość miejsca w inventory? 4-5 itemów podniosę i już jest lipa...


@matpoz91: Nie da się i moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Nie wszystko trzeba podnosić.

Czy da się zresetować wszystkie skille pasywne na raz


GGG resetuje drzewka po większych aktualizacjach. Jak masz postać poniżej 50. poziomu to lepiej założyć nową niż marnować regrety.

Czy ma to wielkie znaczenie jakie "klejnoty" ze skillami będę sobie teraz,
  • Odpowiedz