Wpis z mikrobloga

#dakar2016 Dramat Sonika, awarii uległ silnik

Dziś kolejny pechowy dzień dla Polaków startujących w Rajdzie Dakar. Broniący ubiegłorocznego zwycięstwa w kategorii quadów Rafał Sonik zatrzymał się za szóstym punktem pomiaru czasu. Jak poinformował Orlen Team, w jego maszynie awarii uległ silnik.

Polak czeka na pomoc od mechaników jadących w ciężarówce serwisowej, a to oznacza, że strata sięgnąć może nawet kilku godzin. Niestety wykluczy to Sonika z walki o czołowe pozycje w tegorocznej edycji tego nieprzewidywalnego rajdu.

Sonik po wczorajszym etapie poinformował o wycieku z jego quada. Niestety, jest to etap maratoński, a więc zawodnicy nie mieli wczoraj możliwości serwisowania swoich maszyn. – Mam problem z uszczelką przy sprzęgle, która przepuszcza olej. We wtorek sprzęgło było przeglądane i częściowo wymieniane, ale dziś znów pojawił się wyciek. Nie jest duży, ale kapie. W pierwszym dniu maratonu ani przez sekundę nie miałem pewności, czy dojadę do mety. Około 450 km pokonałem z duszą na ramieniu, bo już na dojazdówce zorientowałem się, że jest problem. Na biwaku nie będę niestety w stanie pozbyć się tej usterki, ale mogę zaopatrzyć się w olej i jutro jechać dalej – powiedział quadowiec startujący w barwach ORLEN Team.

Dzisiejszy etap układał się po myśli Sonika. Najpierw notował czwarty czas, by później awansować na trzecią pozycję. Po strefie tankowania niestety nie dotarł już do kolejnego punktu pomiaru czasu.

Źródło

#rajdy24 - rajdowe newsy

#rajdy
gabrally - #Dakar2016 Dramat Sonika, awarii uległ silnik

Dziś kolejny pechowy dzie...

źródło: comment_uoNVJNM6psBUaPMRLLh2IqIET9n5yuyj.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach