Wpis z mikrobloga

#kindle

Czy mógłby ktoś doświadczony poradzić, jaką wersję kindle opłaca się dzisiaj kupić? Nie potrzeba mi jakichś zbędnych udogodnień, oby był tani i spełniał swoją funkcję czytnika E-ink.

Jakieś 2 lata temu na urodziny kupiłem bratu Kindle Classic, ale chyba już ich nie produkują, a taki myślę że byłby chyba najlepszy. Teraz rodzajów Kindle jest tak dużo, że nie mogę się połapać, który byłby najlepszy i wcale nie przekonuje mnie to, że wszystkie są dotykowe (być może się mylę, może z tym dotykiem nie jest tak źle, dlatego pytam być może ktoś ma styczność z nowszymi modelami).
  • 16
@Remios: Według mnie podstawową funkcją czytnika musi być wbudowane światło. Wtedy staje się uniwersalnym narzędziem do czytania w absolutnie każdych warunkach. Z Kindle to będzie model Paperwhite.
@Remios: jeszcze miesiąc temu widziałam classica w ofercie xkoma.może wróci ;) miałam w łapkach siódemkę i też bardzo spoko, choć bez podświetlenia. ale to zawsze można nadrobić kupując etui z lampką ledową.
@Remios: aaa. no i jeszcze: jeśli nie chcesz się bawić w amazony i allegro, to kindle za rozsądną cenę można wyhaczyć właśnie w xkomie i w rtv euro agd.
@beng: @Remios W przypadku zakupu w PL jest duża szansa na brak gwarancji amazonowej. Trzeba się pogodzić z tym, że gwarancja jest bardziej niż wątpliwa w zakresie oferowanym przez Amazon (np. wymiana czytnika przy zbitym ekranie). Te sklepy sprzedają m.in. czytniki z Japonii czy Meksyku, a oddziały Amazonu we wspomnianych krajach nie serwisują w Polsce.
Paperwhite 2 nowego w Amazonie już nie ma i raczej nie będzie. Jeśli już to używka
@Kazmierz: Okazało się, że ten kindle który mi podałeś nie jest wysyłany do Polski :/
" Sorry, we can't deliver this item to Polen " a cenowo mi bardzo pasuje, szczególnie że wychodzi 260zł razem z wysyłką, a w Polsce taki sam kupię za 330zł + wysyłka ehhh