Wpis z mikrobloga

Przyszedł mi drugi już powerbank Xiaomi 10000 mAh i mam problem. Po przyjściu podłączyłem sobie telefon i go rozładowałem do zera. Podłączyłem go pod ładowanie. Ładowało się poprawnie, tak jak powinno, po kilkunastu godzinach na panelu świeciły się 4 diody stale. Odłączyłem go od ładowania i chciałem podłączyć telefon, żeby go podładować. Okazuje się, że telefon się nie ładuje a gdy nacisnę przycisk nic się nie pojawia, nawet odpowiednia ilość diod w zależności od stopnia naładowania. Po podłączeniu z powrotem pod ładowanie powerbanku zaczyna się znowu ładować od zera.

Miał ktoś kiedykolwiek taki problem bądź słyszał o nim? Mam już jeden taki sam powerbank i nigdy tego typu problemy mnie nie spotkały. Będę wdzięczny za pomoc.

#xiaomi #powerbank #banggood #pytanie
  • 16
@MaTTiQ: akurat tak to nie. Mam chinskiego pawerbanka i byly z nim dwa problemy - kabel i - ladowanie go z gniazdka. Jak jest rozladowany do kompletnego zera to musze go "ruszyc" z usb kompa i po paru h mozna przelaczyc na gniazdko. Niewiem czy to pomoze ale zdaje mi sie ze masz podobnie a te diody sie posypaly
@MaTTiQ: zamówiłem kiedyś powerbank Xiaomi na poprzednim cebuladeals z Chin, nie jd tylko to poprzednie. Przysłali mi dobrej jakości ale jednak podróbkę i są z nią podobne problemy. Pooglądaj filmy na youtube gdzie pokazują jak rozpoznać podróby i jak coś to próbuj dispute.
@raq195: właśnie chodzi o tę różnicę napięć. Nie potrafię teraz tego prosto wytłumaczyć, ale z tego co pamiętam można policzyć to sobie łatwo że wzoru.
Pojemność przy napięciu x= (pojemność przy y * napięcie dla pojemności y) /napięcie dla pojemności x

Czyli 10000*3.6/5=7400 mAh
@n9sgroup: 16-ego listopada, przyszedł 4-ego stycznia. Strasznie długo szedł. Nawet słuchawki, które zamówiłem 10-ego grudnia przyszły mi 24-ego grudnia, a z tym nie wiem czemu tak się przedłużyło.