Wpis z mikrobloga

Czy jesteś dobrym człowiekiem?
Więc przyznaj szczerze: ile razy w swoim życiu skłamałaś? Gdyby ktoś Cię TYLKO RAZ oszukał i okradł, a potem stanął przed Sądem i rzekł: 'Wysoki Sędzio. Oszukałem i okradłem TYLKO RAZ - ale jestem dobrym człowiekiem'- to czy sprawiedliwy Sędzia powinien wypuścić taką osobę na wolność? Dobrze wiesz,że nie. Tak samo jest z Tobą. Jeżeli TYLKO RAZ w życiu skłamałaś lub coś ukradłaś - to Bóg,w Dniu Sądu wymierzy Tobie sprawiedliwą karę bez względu na to, jak dobrą niewierzącą dziś jesteś. Dlaczego akurat tak ? Bo podstawą do wymierzenia wyroku - nie będzie Twoja niewiara lub bunt wobec Boga, lecz Twoje złe dokonania z życia, których już się dopuściłaś w przeszłości. I nawet Twoja w Boga tego nie zmieni, gdyż dokonanych już czynów %u2013 niestety nie cofniesz. Więc za 99% Twoich dobrych uczynków z całego życia- Sędzia z pewnością Cię pochwali. Lecz za złamanie 1% Prawa-trafisz prosto do więzienia-nawet za jedno kłamstwo lub kradzież. Dlaczego ? Bo Bóg jest sprawiedliwy. Jednak pewien mężczyzna,którego osobiście nie znasz; wszedł do sali sądowej i rzekł Tobie: 'Oddaje całe swoje życie,aby zapłacić karę ZA CIEBIE' Wtedy sędzia mówi TOBIE: 'TWOJA kara została spłacona. Stałaś się wolnym człowiekiem, ponieważ ten mężczyzna-ZAPŁACIŁ TWOJĄ KARĘ'- Co byś wtedy czuła? Czy powiedziałabyś temu człowiekowi, który oddał za Ciebie swoje życie: 'Dziękuję'?

#pasta #klasyka #thebestofglowna
  • 1