Wpis z mikrobloga

Nie wiem kogo tu zawołać więc wołam #cebuladeals ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na serio, kiedyś gdzieś było napisane, że jak się zostanie testerem Win 10 (i zainstaluje) to potem się dostanie pełną wersje. Zainstalowałem, trochę się tym bawiłem, ale nie ogarnąłem w pewnym momencie i odpiąłem dysk jak komp mi się uśpił. Od tamtej pory się nie włączał, więc wróciłem do poprzedniego dysku i systemu. Przydałby mi się teraz ten Win, a za cholerę nie pamiętam na jakiego maila live go (i siebie) zarejestrowałem. Da radę to jakoś wyciągnąć z plików? Nie formatowałem tamtego dysku. #pytanie #komputery #windows #windows10
  • 3
@dtkb: Sprawdź sobie instalując świeży system na jakimś dysku. Kwestia z tą pełną wersją wyglądała tak, że mając zainstalowaną (i aktywowaną na kluczu testowym) wersję builda 10130 to komputer mógł być po premierze bezproblemowo aktualizowany do Windows 10 (pełnej wersji oficjalnej). Tym samym zyskiwałeś aktywację na ten konkretny komputer. Przy odrobinie szczęścia może okazać się, że aktywacja przejdzie Ci bez problemu.

Wyciągnięcie maila na jaki miałeś poprzedni system powinno być możliwe.
@musztarda_1: Miałem utworzone konto Microsoft i właśnie jego nazwy nie mogę sobie przypomnieć (numeru tel oczywiście nie podałem BO PO CO). System nie bootouje w ogóle, w pewnym momencie wywala BSOD (gdzieś na samym początku bootowania). Sytuacja jest słaba, bo oczywiście ISO też sobie nie zachowałem, żeby zrobić jakiś recovery z pendrive, dlatego chce pogrzebać w plikach, może jest to gdzieś zapisane. Idzie mi teraz SSD i na nim chciałem postawić
@dtkb: Próbowałeś uruchomić naprawę systemu (wiersz poleceń) z poziomu instalatora systemu albo płytki Recovery?

Możesz też to spróbować pominąć - adres e-mail powinien być też możliwy do odczytania z systemu offline. Załaduj rejestr użytkownika, którego mail chcesz odczytać (NTUSER.dat w katalogu Users\NazwaUżytkownika). Powinien on znajdować się później w kluczu HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\IdentityCRL\UserExtendedProperties