Wpis z mikrobloga

@Dutch Ja nie moge pojac jak szarosc ulicy czy walenie sie budynku, dworzec generalnie rzeczy uzaleznione od wladz miasta mozna utozsamiac z przedsiebiorczoscia poszczegolnych osob ich zyciowa pozycja, zakladaniem firm, sukcesami zawodowymi.
  • Odpowiedz
@Dutch Te zarty wziely sie wlasnie z tego powodu o ktorym napisałem, zawisci klepiacych biede regionow pod zaborem rosyjskim. Ty myslisz ze naprawde jest tak ze jakies miasto/region sprzyja byciu cebulakiem/skapcem? Ze niby co powietrze to powoduje, przekazuje sie to w genach? Sa jakies poznanskie tradycje w ktorych ojciec synowi przekazuje tajemna wiedze o oszczedzaniu na wszystkim?
  • Odpowiedz
@Herbert1:

utozsamiac z przedsiebiorczoscia poszczegolnych osob ich zyciowa pozycja, zakladaniem firm, sukcesami zawodowymi.

Masz jakieś statystyki na poparcie tezy o tej nadzwyczajnej przedsiębiorczości, czy to tylko Twoje takmisiewydaictwo?
Bo np. na liście Forbesa poznaniaków masz śladowe ilości - w tym dwoje Kulczyków i tru poznaniak Olszewski - urodzony we Wrocławiu, wykształcony w Warszawie, firmę prowadzi w Bolechowie :)))

Wymień z 10 silnych, międzynarodowych, albo chociaż o silnym zasięgu krajowym, poznańskich marek?
  • Odpowiedz
@bykubyk:

Oszty, zero luzu, spinasz się tutaj jakby Ci ktoś babke gwałcił.

Pyrki tak majo :)

W realu już bym od kolegi dostał po pysku za te herezje i obrazę majestatu NAJLEPSZEGO MJASTA POZNAŃ. No dobra, nie dostałbym, bo mam 2 metry i 90 w bicku, ale jakbym był mniejszy...
  • Odpowiedz
Slynne dowcipy o Poznaniakach powstały w wyniku zawiści innych regionów Polski znajdującej się pod zaborami, które klepały biede, głownie tereny pod zaborem ruskich, a Poznań pod zaborem pruskim rozwijał sie gospodarczo, a w wyniku zamieszkania na tych terenach przez wielu Niemców i ich potomków byl i nadal jest wzorem gospodarnosci i przedsiebiorczosci :) A wy co Sosnowiec czy Radom? Nawet mi was nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bykubyk Ja sie spinam i ta dyskusja jest okazja do posmiania sie z pyrek bo probuje merytorycznie obalic zarzut skapstwa Poznaniakow. Ok. To chyba @Dutch jest dobrym przykladem na stereotypowego Warszawiaka chlubiacego sie co to stolyco nie znaczy w swiecie.
No dobrze to posmiejcie sie, znam swietny zart o Poznaniakach.
-Ile łyzek cukru srednio dodaje do herbaty Poznaniak?
- Srednio 2. U siebie 1 w gosciach 3.
A ja pozostane przy swojej
  • Odpowiedz
@Herbert1: wyborny żart, łap plusa! :)
Nadal się nie dowiedziałem, jakie masz dowody na poparcie tezy o nadzwyczajnej przedsiębiorczości wielkopolan, jakie mamy znane i silne poznańskie marki o zasięgu krajowym, ani

  • Odpowiedz
@Dutch Ewa Tylman jak to typowa Poznanianka robila wieczorne pranie w Warcie, niestety wpadla do srodka, a ciała nie uda sie odnalezc bo rozpusciły ja silne detergenty najtanszego srodka do prania jaki byl dostepny na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dutch Poznań utozsamiam z Wlkp, bo tak jak powiedzialem caly region jest gospodarny i cały region byl obiektem zartow i zawisci, wiec wtedy Solaris, Amica, Eurocash.
  • Odpowiedz
@Dutch: Chciałbym tylko powiedzieć, że przewidywanie populacji na 2035 rok to jest wrózenie z fusów i przystawianie linijki do starszych danych ;).
  • Odpowiedz