Wpis z mikrobloga

@volden: Nie mam takiego garnka ale mam ten parowar i powiem szczerze że jest bardzo prosty i szybki w obsłudze + dużo pomieści jeśli masz te trzy piętra. W sumie warto wydać pieniądze na taki parowar. Ułożysz na tackach, nastawisz, nie musisz przy tym stać. Dla mnie to lepsze wyjście ale zależy jak z funduszami. Wartość odżywcza raczej się nie zmieni w zależności od sprzętu :)
  • Odpowiedz
@MSKappa: za dobry parowar trzeba trochę wyłożyć ale z drugiej strony garnki na 99% przypalę w końcu. Dużo mieścić mi nie trzeba bo gotuję tylko dla siebie więc to nie problem.
  • Odpowiedz
@volden: jestem straszną pipką, ale ja wolę nie kupić wcale niż kupić coś co ma jakieś wady:p jak już na coś wydaję, to zawsze coś z wyższej lub najwyższej półki:p Zazwyczaj właśnie dotyczy to wszelkiej maści urządzeń.
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: teraz na necie znalazłem jeszcze jkieś szybkowary, niiby też można gotować na parze. Jeszcze chyba muszę pomyśleć. A jaki model parowaru masz?
  • Odpowiedz
@volden: Osobiście polecam jednak parowar. Ja mam model TEFAL VC 1401 6L za stówkę. Tani, prosty, wydajny, łatwy w myciu, lekki, mało miejsca zajmuje i jest cichy. Garnki są jednak ciężkie, trudniej się je myje, no i zajmują dużo miejsca. Z parowarem dla mnie jest o tyle łatwiej, że mogę wrzucić mięsko, warzywa, ziemniaki do jednego pojemnika, nastawić na 40 minut i obiad gotowy.
  • Odpowiedz