Wpis z mikrobloga

Przeczytałem dzisiaj klika komiksów o obcych i predatorach, poniżej moje recenzje.

#100komiksow
79 - 1 = 5
*****
Tytuł: Aliens: Widmo
Autor: wielu
Ocena: 3/10 (oprócz pierwszej historii -> 9/10)

Komiks składa się z czterech historyjek. Pierwsza opowiada o planecie, z której mogą wywodzić się xenomorphy - ich zachowaniu - budowaniu gniazd i walce o przetrwanie. Historia jest najlepszą częścią całego komiksu i oceniam ją na 9/10.
Druga to wyprawa do piramidy w celu zebrania artefaktów - gdzie pojawiają się obcy 2/10. Kolejna, to pseudo filozoficzna historia o przyszłości ziemi, gdzie pojawia się też "pilot" znany z filmu #prometeusz 2/10. Ostatnia to historia nastolatków, którzy natrafili na obcych 2/10.
Tylko pierwsza historia w komiksie jest dobra - ale za to jest bardzo dobra.
Rysunki w pierwszej historii poprawne, w pozostałych słabiutkie.

***
Tytuł: Predator versus Judge Dredd
Autor: John Wagner, Alcatena
Ocena: 6/10

Typowy crossover, gdzie #predator decyduje się polować na sędziów z komiksu #judgedredd. Akcja nie jest zbyt wartka, rysunki też jakoś szczególnie nie powalają.

***
Tytuł: #aliens Anioły Apokalipsy
Autor: Dough Wheatley
Ocena: 3/10

Komiks pokazuje naukowców, którzy prowadzą badania nad xenomorphami. Jako, że nie przesyłają meldunków, zostaje do nich wysłana osoba, która sprawdzić co się dzieje. Jest sporo pseudofilozoficznych bzdur - przypominających klimatem #alien3. Rysunki są co najwyżej poprawne.

***
Tytuł: Aliens Xenogenesis
Autor: Tom i Mary Bierbaum, David Ross
Ocena: 3/10

Komiks przedstawiają oddział walczący z xenomorphami przy pomocy substancji zwanej sokiem. Akcja jest niby wartka, ale dla mnie - zupełnie nieprzekonująca. Rysunki idą w kierunku mangi - mi się ten styl niezbyt podoba, na dodatek tła nie mają prawie żadnych szczegółów. Ot taka nawalanka.

*****
Tytuł: Aliens versus Predator Xenogenesis
Autor: Andi Watson, Mel Rubi
Ocena: 3/10

Para przemytników zostaje wynajęta w celu ukradzenia tajemniczej przesyłki. Pokazują się oczywiście obcy - jak i predator. Akcja niby jest wartka, ale niezbyt przekonująca. Rysunki są mocno inspirowane mangą, ale nie przekonują - rażą zwłaszcza tła - których praktycznie nie ma.

#aliens #predator #judgedredd #tmsemic #komiks #komiksy
fledgeling - Przeczytałem dzisiaj klika komiksów o obcych i predatorach, poniżej moje...

źródło: comment_P56pSGhpIOLL00nyNdbwPhPYFc6w12Va.jpg

Pobierz
  • 1