Wpis z mikrobloga

@jezyk123:
Funkcja zawsze jest nadrzędna nad strukturą.
Pracuj nad układem nerwowym, a nie mięśniami, przez trening ruchów, a nie części ciała.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na tym filmiku widać dokładnie idealną synchronizację każdej części ciała i wszystkich zmysłów, by wykonać ruch efektywnie.
Przyjrzyj się jak robi ciąg i wyciska nad głowę, klasa.
@jezyk123: miej duże prostowniki ale tylko jeśli jesteś dwuboistą na tym poziomie. w innym przypadku zbyt rozrośnięte prostowniki mogą świadczyć o złej technice wykonywania ćwiczeń, kiedy to pracują koncentrycznie a nie stabilizują izometrycznie, tzn. kiedy dźwignia podnosząca ciężar jest oparta nie na biodrach a na kręgosłupie
@Gavroche: Co sądzisz o dźwiganiu z zamkniętymi oczami? Naim czasami tak dźwigał. Albo przynajmniej przez cześć ruchu miał zamknięte. Ja kiedyś próbowałem i różnie bywało. Czasem było lepiej skupić się na ważnych elementach przy rwaniu, ale z drugiej strony było strasznie nerwowo, bo dźwigałem na siłowni gdzie były normalne, metalowe ciężary i nie było mowy o spaleniu podejścia. Próbowałeś kiedyś?

EDIT: Multu przy niektórych podejściach też zamykał oczy. Albo robił taką
EDIT2: Gdzieś kiedyś znalazłem artykuł o tym, że nawet rozwijanie siły szło szybciej zawodnikom którzy regularnie trenowali określony ruch z zamkniętymi oczami. No i parę innych ciekawostek, ale nie mogę teraz poszukać.
@Budka_dla_ptakow:
To bardzo stara metoda stosowana ponoć przez siłaczy cyrkowych, którzy zgapili ją od akrobatów na trapezie.
Stosowana dla utrwalenia i poprawienia motoryki przez "uwewnętrznienie" dzięki wyłączeniu zmysłu wzroku, takie przeciwieństwo choroby Kartezjusza, PDD (proprioception deficit disorder) lub syndromu Sacksa.
Pomaga uczulić i uwrażliwić "wewnętrzne oko" czyli zmysł kinestetyczny, który odpowiada za orientację ciała w przestrzeni.
Zarówno Ruscy, jak i Azjaci stosują wiele takich tricków, nie wiem czy w Ameryce też,
@Gavroche: Dziękuję <3 Teraz mi się przypomniało, że znalazłem kiedyś badania o sile fizycznej dzieci niewidomych. I z tego co pamiętam wyszło właśnie wbrew temu co mówi nam świat dookoła, że w niektórych ćwiczeniach byli ciut silniejsi a w innych bez różnicy.
@Budka_dla_ptakow:
Są też badania o wzroście siły i innych umiejętności, przez samo wyobrażanie sobie danej czynności.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Umysł to potęga, samo skupianie się na musklach, przy takim bezmiarze nieznajomości roli UN w sporcie, śmieszne i straszne jest.

Mnie zawsze zaskakuje siła uścisku dłoni tancerzy, a przecież ani siła, ani górna połowa ciała nie jest celem ich treningów, ale widocznie rytmika dobrze robi i na inne
Są też badania o wzroście siły i innych umiejętności, przez samo wyobrażanie sobie danej czynności.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gavroche: A to faktycznie słyszałem i nawet znalazłem znacznie więcej informacji niż np. o trenowaniu z zamkniętymi oczami.

Poza już budowaniem siły i umiejętności były badania chyba właśnie na sztangistach o autosugestii. Działała ale tylko w jedną stronę i to tę negatywną tzn. gdy wmawiali zawodnikowi, że jest słaby
@Gavroche: Z tym życiowym celem to było tak pół żartem pół serio. Od zawsze skupiam się na progresie siłowym a przyrost masy mięśniowej to taka naturalna konsekwencja dźwigania coraz większych ciężarów.

@berti: Jasna sprawa. Ostatnie czego bym chciał to mieć grube jak kłody prostowniki i brak środka i góry pleców. Proporcja przede wszystkim i nie chodzi mi tu tylko o aspekt wizualny. O ile dobrze pamiętam to nawet w jednym