Wpis z mikrobloga

@Sig_mar: A co jeśli tylko ludzie złączeni niezbadaną i uniwersalną mocą miłości są w stanie pokonać śmierć i doświadczyć tego co potem? Miłość zwycięża wszystko - już dawno temu mądrzy to wiedzieli - w tym jest klucz do wieczności. Miłość łamie prawa fizyki.
@Sig_mar: To też! Ale czytałem przede wszystkim Endymiona i Tryumf Endymiona. Chciałem kiedyś napisać recenzję Interstellar z punktu widzenia znaczenia miłości w życiu człowieka i w tym filmie. Dorzucić do tego elementy ze wspomnianych książek. Naprawdę miłość to wielka tajemnica i siła, choć niemierzalna i niezbadana. A jednak pcha ludzi do różnych, czasami wielkich rzeczy.
@Bergkamp: Może moje podejście będzie dosyć pragmatyczne ale miłość jest dla mnie jednak tylko kilkoma przemianami chemicznymi i grą hormonów, aczkolwiek nie można wykluczyć Twoich hipotez :D gorsze by było jednak w tym to że sporo ludzi nie wie czym jest miłość - często się słyszy o tym że ktoś jest ze sobą z przyzwyczajenia(a może miłość po prostu się zamienia w przyzwyczajenie ?), ze względu na stan majątkowy itd., co
@Sig_mar: Owszem chemii i hormonów się nie wyprzemy, bo to element naszej budowy i funkcjonowania. Można tęsknić za kimś i cieszyć się na czyiś widok, bo mechanizm nagrody i hormony. Ale z drugiej strony miłość jest jedyną drogą do harmonii i pokoju. Miłość jest uniwersalnie dobra i respektuje życie. Miłość daje o sobie znać nawet jeśli dzielą nas lata świetlne. I jest w zasadzie taka prosta - jak mówiła Murph do
@Bergkamp: Tutaj nie mogę się zgodzić, żeby była to jedyna droga do harmonii i pokoju :) stricte, dla człowieka harmonia i pokój następuje przez postępowanie według zgodnych z ich charakterem zasad, można by napisać że droga którą idzie musi być z nimi zgodna - dla samotnika, ktoś kto się będzie przy nim kręcił, będzie mu tą harmonię zakłócał :D chyba że mówimy o miłości nie tylko do drugiej osoby ale ogólnie
@Sig_mar: Spójrz na nas. Dyskutujemy o miłości w środku nocy sylwestrowej. Nie znam Cię cumplu ale myślę, że w innym świecie gdybyśmy dzisiaj się spotkali na sylwestrowej imprezie, napili się razem wódki i podyskutowali o miłości, to byłby to początek pięknej przyjaźni mówiąc klasykiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bergkamp: Biorąc pod uwagę teorię światów równoległych, istnieje szansa że właśnie siedzimy gdzieś przy wódce/whisky i popalając dobre cygara, dyskutujemy o rzeczach wyższych przy huku noworocznych wybuchów ( ͡ ͜ʖ ͡) no ale w tym świecie pozostaje nam wypok i stukanie w klawiaturę...a ja jeszcze muszę robić za kustosza na karuzeli, wiadomo jakiej xD
Dlaczego mam wrażenie, że pod wieloma względami "nasz świat" jest z rodzaju tych bardziej #!$%@? wersji wydarzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cóż począć, trzeba ewoluować i łączyć umysły z alternatywnymi rzeczywistościami. Szczęśliwego Nowego Roku!