Wpis z mikrobloga

#mirkoelektronika #muzykaelektroniczna #futuregarage #witchhouse #experimental

Pozwoliłem sobie zrobić małą playlistę z +- tego roku. Jeśli dziś się nie przyda, to polecam sprawdzić jutro na trzeźwo - w #!$%@?ę dobrej muzyki. Nie jest to żadne top 10 ani 12, w sumie nie wiem po #!$%@? to numerowałem.

1. STERT - Blinded By The Lights

2. GHXSTS - DXWNPXUR

3. Purity Ring - Push Pull
Cały album "Another Eternity" zasługuje w ogóle na osobny wpis, imo jedna z najlepszych płyt w muzyce elektronicznej 2015. Trapowo - witch house'owe brzmienia z mocno popowym wokalem w bardzo przystępnej formie, nic tylko zapętlać.

4. Schaenn - Labyrinth #muzykapolska

5. Da Vosk Docta - Faded #muzykapolska
Polecam zapoznać się z resztą twórczości Doktora, którzy razem z Kamilem od jakiegoś czasu mocno mieszają na polskiej scenie, przy okazji wnosząc polskich raperów na trochę wyższy poziom.

6. Sidewalks And Skeletons - White Light

7. Crystal Castles - Frail
CC po trzech latach nieobecności i zmianie wokalistki praktycznie znikąd wyskoczyło z nowym kawałkiem. I o dziwo nowe CC nie zawiodło.

8. HV/Noon - Europa Centralna #muzykapolska
Album wyszedł w 2014 jako projekt hiphopowy, miesiąc temu Hatti Vatti i Noon wypuścili wersje instrumentalne tych utworów. Nie można było tak od razu?! Low-fi fuzja ambientu z rapem, kiedyś to będzie klasyk #!$%@?.

9. vassh - Don't You Know

10. Mr. Nouilles - Pressure Points

11. MOST - The Beginning #muzykapolska

12. Szatt - Skyline #muzykapolska

Bonus: Tau - Krzyż
Wiem jakie podejście większość mirków ma do polskich raperów, temu to całkiem już coś #!$%@?ło i treść nie każdemu musi pasować, ale za samą formę warto to tu wrzucić. #drumandbass

Pic unrelated, jakoś tak pasowało mi klimatem do większości utworów.
Pobierz crimsontides - #mirkoelektronika #muzykaelektroniczna #futuregarage #witchhouse #expe...
źródło: comment_DIjfM6AXcm7Y6Z5sRjXo0M8uiAr1gDkQ.jpg
  • 5