Wpis z mikrobloga

Mirki z #poznan i #komputery #internet #informatyka #pytaniedoeksperta mam taki kłopot, mam nadzieję że ktoś z Was będzie w stanie pomóc bo nie znam się na tym kompletnie :) Wprowadziłem się do mieszkania w którym jest internet z INEI. Mam od nich modem Thomson TWG870 który jest połączony z gniazdem w ścianie przez kabel koncentryczny (chyba). Jeśli dobrze czytam, to jest to standard DOCSIS i modem jest połączony z AP 802.11b/g/n. Chciałbym wymienić to urządzenie na prywatne. Czy znacie jakiś godny polecenia model który pasowałby do tego gniazda i korzystał z tych samych standardów? #pytanie #kiciochpyta
  • 10
@Severini: Chciałbyś wymienić sam apek? Jak zespoofujesz mac i przypiszesz sobie jego ip, zakładając że sieć się zgadza, to dowolny router mozesz wrzucić i zabangla. Jeżeli chcesz wymienić modem - zapomnij, nie da się. Najlepsze co możesz zrobić to DMZ na własny router
@Severini: nie wymenisz, bo np inea wali w modemy jak im się tylko przysni informacje o parametrach linii i nowy firmware, wiec nie mozesz ot tak po prostu postawić swojego, myślisz że czemu dostawcy netu maja max 3 rodzaje modemow w ofercie? I jak dziala to nie jest zużyty, patrzysz na rysy na obudowie? To sprzęt sieciowy. Ew powiedz w inei że się przegrzewa i wtedy nie ma netu to wymienią