Wpis z mikrobloga

Witam, potrzebuje pomocy przy wyborze SSD ~256GB, pacjent to K53SV, ale później pewnie będzie wykorzystany albo w kolejnym laptopie albo w PC. Z tego co poczytałem to Crucial w tej cenie z tym, że: BX200 - unikać, BX100 - może być, ale najlepiej MX200. Ta aukcja sklepu Sferis jest prawilna? Na pewno co zauważyłem to to, że wrzucili zdjęcie modelu BX100, ale parametry i opis to MX200. Widzicie jakieś kruczki, które mogłem pominąć? Podejrzliwość moją wzbudza to, że jest to tańsza opcja od BX100 (#1, #2) no i przede wszystkim znacznie taniej niż najpopularniejsze aukcje MX200 (#3, #4). A może zupełnie coś innego proponujecie? Będę wdzięczny.
Zawołam może #pcmasterrace i #ssd . Jak coś to pomóżcie z tagowaniem. Dzięki!
  • 11
@kcp93: Też czaje za jakimś dyskiem SSD od Crucial. Nowa seria BX jest tańsza w produkcji i cena powinna być niższa, jednak kurs dolara trochę to zmienił. Będzie tanieć.
Czytałem recenzje, że nowa technologia nie jest taka super. Dlatego skłaniam się ku MX200.
@ermik, z tego co przeczytałem na forum pclab'a tanich dysków Goodram należy unikać tak jak serii BX200.
@brmstufldigart, @Masato: ciekawe w przypadku 850 Evo jest to, że Samsung jest na kościach TLC, Crucial natomiast na MLC, które to... charakteryzują się dłuższą żywotnością. A mimo to daje dłuższą gwarancję. Dzięki jednak za przypomnienie o nim!
@brmstufldigart: @kcp93: Podobno ta nowa technologia 3D V-NAND już nie jest tak awaryjna, jak to było w jego poprzedniku. Po za tym, 75TB, czyli przez 5 lat, codziennie musiałbyś zapisywać 41GB danych, więc to i tak dużo, jak na sam okres gwarancji. Nie wiem czy ktoś stosuje dysk SSD do archiwizacji danych, do tego raczej służą HDD.