Wpis z mikrobloga

@Oskarek89, znany miłośnik Realu i Ikera, wyśmiał wcześniej tych którzy nie widzieli Ronaldo w najlepszej trójce na świecie w 2015 roku, w tym również mnie. Jego argument - strzelił 57 goli - najwięcej na świecie.

Zapomniał tylko że 25 z nich strzelił Getafe, Granadzie, Espanyolowi i Malmö. Nie to co Messi, Neymar czy Suarez których gole doprowadziły Barcę do potrójnej korony...

#pilkanozna
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elelel: Messi, Neymar i Suarez wygrali wszystko co było do wygrania. Jak podzielili sobie gole nie ma znaczenia bo w tym roku byli zdecydowanie najlepsi piłkarze na świecie.
  • Odpowiedz
@elelel: Nie, uważam że twierdzenie że ktoś powinien być w najlepszej trójce piłkarzy na świecie bo nabijał gole na ogórkach jest zabawne. Ronaldo nie pokazał nic specjalnego w tym sezonie, ilość goli jest rzeczywiście imponująca ale jeśli spojrzeć komu je strzelał to wygląda to już nieco inaczej.
  • Odpowiedz
@Minieri: nabijał gole na ogórkach: w poprzednim sezonie 10 goli w LM. Spośród wszystkich rywali nie strzelił tylko Atletico (dwumecz rozstrzygnęła jedna bramka). W tym sezonie jak widzisz w LM też sobie radzi. Jak na moje to której drużyny bym nie podał za przykład (czy Liverpool, czy Juve, czy Schalke czy Shahktar) odpiszesz, że to ogórki. I to już jest szukanie argumentów pod tezę a nie formułowanie jej na ich
  • Odpowiedz
@elelel: Zaraz, zaraz, nie poddawaj się. Jak brać na poważnie argument o bramkach kiedy niemal połowę strzelił w nic nieznaczących meczach? Wybacz, nie tak powinno się wybierać najlepszych piłkarzy. Za bramki dostaje się Złotego Buta. Piszesz o golach w LM - gdzie był Ronaldo w najważniejszych meczach w sezonie? Z Juve rzeczywiście strzelił 2 gole w 1/2 LM - dobił na pustą i strzelił karnego, wielkie brawa.
  • Odpowiedz
więc uważasz, że ilość trofeów danego zespołu stawia całą jedenastkę danego zespołu ponad wszystkimi innymi piłkarzami świata?


@elelel: nie, dlatego nikt nie stawia Adriano, czy Mathieu w gronie kandydatów do ZP
  • Odpowiedz
@Minieri: będziecie deprecjonować wszystkie elementy, które przemawiają na korzyść Ronaldo. Przecież to takie oczywiste ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inzaghiego też uważasz za c-------o? Grałeś kiedyś w piłkę chociaż w juniorach, zapytam z ciekawości?
  • Odpowiedz
@elelel: ale tutaj nikt nie pisze, że Ronaldo jest słaby

Wybitny piłkarz i tutaj nie ma dyskusji. Po prostu w tym roku, poza suchymi statystykami nie doprowadził swojego klubu do żadnych triumfów i w kluczowych momentach nie brał na siebie odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@elelel: Grałem, oczywiście, nie wiem co to ma do rzeczy ale ok, tak sobie tłumacz cokolwiek chcesz tym udowodnić. Nie wiem dlaczego uważasz że cokolwiek "deprecjonuję". W zeszłym roku byłem pierwszym który pisał że Ronaldo powinien dostać ZP, sprawdź sobie, byłem pierwszym który pisał że Messi nigdy w życiu nie powinien być najlepszym piłkarzem MŚ, sprawdź sobie. Z Barcą ani Realem nie łączy mnie absolutnie nic, nie mam sympatii do
  • Odpowiedz
@Minieri: zapytałem, bo w takim razie powinieneś wiedzieć, co to znaczy timing i dlaczego tylu pomocników grających z Ronaldo brylowało pod względem asyst. Ronaldo będzie miał dwa razy lepsze statystyki od Suareza a wy powiecie, że i tak był gorszy, bo nie zdobył pucharów. Jeszcze żeby grali w różnych ligach. A to ta sama. xD ci sami rywale
  • Odpowiedz
@Minieri: gole i asysty to sól piłki nożnej. Każdy inny piłkarz z takimi statystykami byłby w waszym mniemaniu w TOP 3. Ale to Ronaldo, jemu można d---------ć.
  • Odpowiedz
Z drugiej strony jeśli Ronaldo jest słaby i nie zasługuje na TOP3 bo nie ma osiągnięć drużynowych to kto miałby być w TOP3? (btw, Złota Piłka to nagroda indywidualna)
  • Odpowiedz