Wpis z mikrobloga

Mirki, mam laptopa podpiętego do dużego monitora komputerowego. Laptop podpięty jest przewodem VGA, jednak w zestawie z monitorem otrzymałem również kabel DVI a laptop wyposażony jest w HDMI. Zaopatrzyłem się na allegro w przejściówkę HDMI - DVI. Jednak mimo to po podłączeniu laptopa i monitora przez HDMI - DVI nie mam obrazu. Laptop działa jednak bez problemu z TV w połączeniu HDMI - HDMI. Robię coś źle, zła przejściówka czy po prostu nie zadziała i już?

#komputery #laptopy #hdmi #dvi
Pobierz
źródło: comment_wgSZJfZ9QJ1h3rFfAEOQ960VL0eI6AZT.jpg
  • 13
@szczurek_87: HDMI - cyfrowe, VGA - analogowe.
DVI w zależności od wersji może być cyfrowe (DVI-D), analogowe (DVI-A) lub oba naraz (DVI-I).
Zwykła przejściówka HDMI-DVI może być tylko cyfrowa, bo HDMI nie niesie ze sobą sygnału analogowego. Inaczej mówiąc - HDMI odpowiada DVI-D.
@szczurek_87: Po powtórnym zastanowieniu się - masz przejściówkę HDMI/DVI-D, kabel DVI-D single link i w monitorze gniazdko DVI-D dual link. Powinno działać nawet mimo, że kabel to tylko "single link" - wystarczający do FullHD/60Hz.
@dzbanek123: Czyli żeby mi za działało muszę mieć DVI-D i według www mediamarkt takież mam:
1x DVI-D
Aczkolwiek instrukcja milczy - mówiąc tylko że mam DVI
Monitor to ASUS VS208NR

Dzięki za objaśnienie - dużo mi to nakreśliło :)
@dzbanek123: Laptop po HDMI w przypadku podłączenia do TV wysyła obraz razem z dźwiękiem.
A z monitorem nie chce śmigać... przez tą przejściówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście chodzi mi tylko o obraz, naturalnie że dźwięku z monitora nie będzie :P
@szczurek_87: Problem polega na tym, że próbujesz przesłać obraz cyfrowy (hdmi) do analogowego wejścia (vga), a tak nie wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Edit. Zapomniałem że to tylko przejściówka xD
@szczurek_87: tak to jest, jak czyta się wpisy na telefonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te strzałki to tylko piktogram, kierunki nie mają znaczenia ;p
Może przejściówka jest trefna, albo kabel, albo jakieś cyrki z hdcp są? Musiałbyś posprawdzać wszystkie elementy.