Wpis z mikrobloga

Wiem, ale skoro wszystkie świnie kwiczą, to muszą mieć w tym interes.


@AlgorytmPrima: Ja #!$%@?ę. Co to za #!$%@? mentalność? "Dziennikarze są przeciwko przejmowaniu telewizji - hurr durr kwiczo", "prawnicy są przeciwko niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego - hurr durr kwiczo, pewnie mieli jakieś swoje interesy w tym, #!$%@? świnie", "ekonomiści i bankierzy mówią, że podatki bankowe banki przerzucą na klientów - hurr durr tak naprawdę to złodzieje i kłamio, przecież na wolnym
@sermaciej: Chociażby TK. Płaczą, że ich teraz PiS zakopał ustawą i zanim się dokopią do nowych ustaw, to minie 10 lat. Jak dla mnie, to pokazuje, jak oni mają gdzieś ten TK. Ważne, że kasę dostają. Zatrudnianie kolejnych urzędników, zamiast pogonić ich do pracy. Zabranie z OFE kasy i chęć prywatyzacji Lasów Państwowych, bo dziura w budżecie.
Zabranie z OFE kasy


@AlgorytmPrima: To masz jeszcze -2: to "zabranie" polegało na tym, że zamiast wykupić obligacje należące do OFE przez Skarb Państwa, po czym OFE wypłaciłoby ci emeryturę, pobierając prowizję, tę część emerytury wypłaci ZUS, bez prowizji.
@sermaciej: Nie. O ile sam jestem przeciwny OFE, bo to maszynka do zarabiania kasy przez banki, o tyle to co piszesz, nie jest prawdą. ZUS wypłaca ci emeryturę na podstawie składek i jakichś algorytmów wyliczania tego. O ile kasa z OFE może przepaść, przez spadki na giełdzie, to ZUS wypłaci ci z tych składek jeszcze mniej, a reszta akcji, którymi dysponują OFE, po tej akcji straciła na wartości.
@piesiak1975: Emerytury z ZUS są wypłacane z bieżących składek wpłacających, a tych ubywa, więc spadają wpływy. Prognozy sami wysyłali.
@sermaciej: Nie wiem, dlatego jestem przeciwny OFE, ale zabranie z nich pieniędzy pokazuje tylko, że tej kasy w budżecie brakowało i jakby jej nie zabrali, to byłoby kiepsko→ państwo nie wygląda tak dobrze, jak to przedstawiają.
@AlgorytmPrima: Wysokość naszych emerytur zależy od 2 rzeczy. Zarobków (czy pośrednio wysokości zapłaconych składek) i wieku przejścia na emeryturę (wskaźnik dalszego trwania życia). Stan Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie ma wpływu na wysokość twojej emerytury.
Na stronce zusu jest kalkulator emerytalny można sobie wyliczyć.