Wpis z mikrobloga

Witam Mirki i Mirabele. W związku z tym, że usilnie rozglądam się za nową #pracbaza mam do Was pytanie. Czy któreś z Was pracuje/pracowało przy obsłudze plotera tnącego, drukującego w drukarni? Jeżeli tak to będę wdzięczny za krótki opis specyfiki takiej pracy w sensie: ciekawa, monotonna, ciężka fizycznie itd. Za dłuższy opis rzecz jasna się nie obrażę, a podziękuję z wykrzyknikiem! Z góry dziękuję.
  • 8
@packa_: Ja akurat serwisuje plotery tnące i z tego co jeżdżę po klientach to na pewno nie można narzekać na nudę;) Takie maszyny zwykle pracują non-stop więc szybko będzie lecieć. Sama praca nie jest ciężka fizycznie, a raczej musisz załapac po prostu co i jak i jak to będziesz cały czas robił to poleci lekko i coraz sprawniej :) Monotonna może być, bo w końcu robisz cały czas to samo, ale
@gerard-kowalski: Wielkie dzięki! Pojawiła się właśnie oferta pracy związana z obsługą tego typu urządzeń tj. ploter tnący, drukujący, laserowy i drukarka UV. Nigdy nie miałem z takimi machinami styczności, stąd moje pytanie. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
@packa_: tak jak powiedział @gerard-kowalski praca nie jest ciężka, choć czasem monotonna, ja akurat czasem pracuję na ploterze tnącym i bardzo to lubię. Zależy oczywiście co się robi bo tak jak wspomniane cięcie z arkuszy przez 8 godzin jest monotonne ale mnie to zazwyczaj omija. Jeśli chodzi o plotery drukujące i laserowe to też nie jest jakoś ciężko (o ile nie zakłada się rolki bannera 140 kg na maszynę, ale to
@JulesW: Nie, nigdy nie byłem w tej firmie. Byłem w dwóch innych drukarniach i chyba wiem o czym piszesz (wizytówki odbierałem - nie swoje). A co do 140 kg - "woreczek" ze szmatami na wózek ręczny sam, a sztywna bela z kimś - to się trochę różni : ). A i nauczyć się czegoś można. Dlatego mnie ta oferta zainteresowała. Pozdrawiam.
@packa_ No jasne że nie sam :D u mnie mają do tego nawet jakiś wózek, sporadycznie tylko jest przenoszenie. Jeśli chodzi o naukę to potrzebne są chyba tylko chęci, jeśli nie jesteś całkiem lewy informatycznie i masz choć trochę zmysłu technicznego to sprawną obsługę maszyn ogarniesz szybko. I pamiętaj instrukcje obsługi mogą być Twoimi przyjacielami, strasznie mnie wkurzają ludzie którzy z każdą pierdołą biegną pytać zamiast samemu spróbować się czegoś dowiedzieć.
@JulesW: Zgadzam się w 100% : ) Dzięki! (z wykrzyknikiem) PS. Matko jedyna, gdybym te wpisy pokazał ludziom, z którymi pracowałem nie tak dawno temu (inna całkowicie branża) to sam nie wiem co by zrobili. Zrobienie karpia, oczy jak oczy karpia. Dlatego szukam nowej roboty. Pracy : ) Dzięki!