Wpis z mikrobloga

@zavalita: Z tymi z drogówki, to jest jeszcze taka (przykra) kwestia, że dostają "strzał" z góry, ze ma być limit zrobiony i koniec. I będą się przywalać o byle co, byle tylko ten limit zrobić. Pamiętasz, jak było z Tuskiem i Rostowskim w temacie planów co do kwoty zebranej z mandatów? Tam szło w ileś miliardów, a "udało" się tylko ułamek tego planu zrealizować.
  • Odpowiedz
Nie ma zawodu w którym pracowaliby bardziej upierdliwi ludzie


@zavalita: Urzędniczki. Spotykałem miłych kanarów, miłych policjantów, jedni i drudzy nieraz szli na rękę. Ale miłej Grażynki z urzedu która nie traktowałaby mnie jak śmiecia, któremu robi wielką łaskę wykonując swoją pracę, jeszcze nie miałem okazji spotkać.
  • Odpowiedz
@Shaki: problem w tym, że relacja ze zdecydowaną większością zawodów wygląda odmiennie od stosunków z bagietami. Żadna inna osoba nie ma nad tobą takiej władzy jak policjant. Zazwyczaj interakcja z przedstawicielem danego zawodu jest związana z Twoją inicjatywą - czegoś potrzebujesz, więc udajesz się do kogoś, kto się tym zajmuje. Przeważnie to bagiety inicjują kontakt z Tobą. Większość zawodów ogranicza swoją ingerencję w Twoje życie do zakresu sprawy jaką chcesz z nimi załatwić. Urzędniczka, przynajmniej w normalnym trybie pracy, nie pyta Cię o życie rodzinne, a ksiądz o psa, w urzędzie skarbowym nikogo nie obchodzi, że samochód, którym do niego przyjechałeś nie spełnia norm ekologicznych. Bagiety interesują się wszystkim, co im się wyda podejrzane. A jeżeli im podpadniesz, to wszystkim, na czym mogą Cię u----ć. A podejrzane wydają im się niejednokrotnie rzeczy zupełnie absurdalne (ot spróbuj jako młody człowiek przy kontroli przez policję stwierdzić, że chodzisz bez celu, bo sobie spacerujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). *Wyglądając podejrzanie* tłumaczyć się musisz z tego co w danym miejscu robisz, gdzie idziesz, skąd i po co, co masz przy sobie i na sobie i po co (chociaż to sami sprawdzą). Większość uprawnień policyjnych w ustawie o policji sformułowane jest w następujący sposób (art. 15)

prawo do [...] dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunku w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego, w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary


Przeważnie istnieje uzasadnione podejrzenie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz