Wpis z mikrobloga

1. Bądź Abramsem
2. Reżyseruj najnowsze SW
3. Dojdź do wniosku, że ludzie są inteligentni i urągać ich umysłom będzie zawarcie w filmie tekstów typu:







4. Zamiast tego przekaż te informacje w sposób subtelny.
5. Część ludzi jednak nie ogarnęła.
6. Dzięki Bogu, że nie wszyscy.
.
.
.

Kilka innych kwestii, które były w filmie, a które nie wszyscy zauważyli (UWAGA NA SPOILERY):

- Wcale nie mamy powiedziane, że Kylo był szkolony przez Lukea, a nawet jeśli był to nie wiemy czy długo. W filmie mamy powiedziane "Straciłam go, gdy wysłałam go na szkolenie do Lukea
- W filmie mamy Republikę, Nowy Porządek i Ruch Oporu.
Dwie pierwsze organizacje powstały na zgliszczach Imperium. Pierwsza jest wyraźnie słabsza, dlatego chce zachować neutralność i stopniowo odbudowywać swój potencjał. Druga, czyli spadkobierczyni dawnej władzy, jest silniejsza, ale nie tak jak dawne Imperium, dlatego musi tolerować utratę części wpływów w galaktyce, czyli istnienie Republiki.
Republika nie chce prowokować Nowego Porządku, dlatego skrycie wspiera Ruch Oporu, który działa w strefie wpływów spadkobierców Imperium. Tam gdzie Republika działa poza strefą swoich wpływów mamy do czynienia z Ruchem Oporu.
- Rey nie mówi, że nigdy wcześniej nie latała. Mówi, że wcześniej latała tylko w atmosferze.
- Przynajmniej w wersji z napisami był błąd. Snoke w rzeczywistości określił Kylo "Ostatnim rycerzem Zakonu Ren", a nie ja podano w napisach "Mistrzem Zakonu Ren".
- Rey już w pierwszych scenach pokazała, że sprawnie posługuje się bronią białą. Ponadto w pojedynku prowadzi ją moc. Dziewczyna jest opanowana i współpracuje z mocą, dzięki czemu może odnieść zwycięstwo. Przypuszczalnie jest ona córką Luke’a, więc może być bardzo wrażliwa na moc i jeszcze silniej korzystać z jej potęgi.
- Kylo Ren jest dopiero ADEPTEM ciemnej strony mocy, nie żadnym mistrzem, lordem ale dopiero uczniem. Nie epatuje potęgą i pewnością podobną do Vadera czy Imperatora, bo jeszcze do końca nie poddał się ciemnej stronie mocy. Zabicie Hana dopiero umożliwiło mu zerwanie z jasną stroną, a pełną jego przemianę zobaczymy dopiero w następnej części. Snoke mówi wyraźnie pod koniec filmu, że dopiero będzie kończył szkolenie Kylo.

Kilka ciekawostek:

- Gdy Rey ma swoją wizję wywołaną dotknięciem miecza to słyszy głosy m. in. Yody i Obi-Wana (słyszymy głos zarówno aktora ze starej jak i nowej trylogii).
- W filmie wystąpił James Bond.
- W scenie gdzie pojawia się Snoke słychać identyczną muzykę jak w epizodzie III, gdy Palpatine wspomina Dartha Plagueis'a.
- W jednej z wyciętych scen Leia mówiła, że kiedy Ben był mały Snoke szeptał mu do ucha. Leia próbowała to zablokować przy użyciu mocy.
- Kolejnym wyciętym fragmentem ma być to, że niebieski miecz Luke'a odziedziczony po Anakinie miał odnaleźć padawan Luke'a.

#starwars #film #gwiezdnewojny
D.....a - 1. Bądź Abramsem
2. Reżyseruj najnowsze SW
3. Dojdź do wniosku, że ludzie...

źródło: comment_4yGmos7KWtMb4Upd9HQoAdWZFTPIXYyb.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
@Widzet: Ja mam problem, że jedna z głównych ról jest czarna. Nie dlatego, że faktycznie jest czarna, ale że jest tam wrzucona na siłę. Miałem wrażenie poprawności politycznej wylewającej się z filmu...
  • Odpowiedz
@pawelwow1: Przykład jeden z wielu. Można znaleźć więcej i to lepszych. Ma jedynie pokazać, że zranienie osoby z mocą przez osobę jej pozbawioną nie jest czymś niemożliwym.

W tym filmie nie ma żadnych sithów :v

Walki 1 na 1


raczej "Walki" 1 na 1

To starcie trwało kilka sekund. Finn w filmie całkiem długo trzymał miecz i wcześniej już walczył bronią białą, co pozwoliło mu na kilkusekundowy pojedynek i zranienie wyczerpanego
  • Odpowiedz
@Artyom: Jestes przewrazliwiony. Ogladales film czy tylko trailery? Finn to swietnie zbudowana postac. Nie ma wrazenia, ze jest tam na sile. Po zwiastunach bylem sceptyczny bo latal wszedzie z jedna mina, ale w filmie pokazal sie w pelnej krasie. Z miejsca go polubilem.
I jaka poprawnosc polityczna w nowych star warsach? Bo jest murzyn? W obu poprzednich trylogiach tez byli. Nie wiem co wiecej... Nikt tam nie mowi, ze uchodzcy sa
  • Odpowiedz
@Widzet: No właśnie w poprzednich też byłi i nie miałem problemu. Tutaj ewidentnie mi się to nie podoba...
Chodzi raczej o fakt czarnego troopera

Ten film to po prostu gówno, więc mi to już wisi :P
  • Odpowiedz
@Artyom: Nie wiem czemu tak trudno Ci bylo odpowiedziec.
Pytalem bo chcialem wiedziec czy masz pelny obraz. Wielu jest w internecie typkow co sie wypowiadaja, a nie wiedza o czym. Jestes dla mnie losowym gosciem z neta wiec wybacz, ale nie wiem czego sie spodziewac. A to, ze mowisz o poprawnosci politycznej, ktora wylewala sie z filmu, czego nie zaobserwowalem bedac po 2 seansach, wzbudzilo pewne podejrzenia. Pozdro
  • Odpowiedz
@Widzet:

A to, ze mowisz o poprawnosci politycznej, ktora wylewala sie z filmu, czego nie zaobserwowalem bedac po 2 seansach, wzbudzilo pewne podejrzenia. Pozdro


We mnie wzbudza podejrzenia to, że komuś to się mogło podobać. Nigdy wcześniej nie byłem tak rozczarowany filmem, a tutaj widzę opinie, że komuś się ten film podobał. Jestem naprawdę w szoku.
  • Odpowiedz
Nie wiadomo tak naprawdę, jak to jest z masą miecza świetlnego, ale gdyby jej kompletnie nie było w ostrzu, to walczący nie mogliby robić tych wszystkich skomplikowanych ruchów.


@Dobre_bo_z_Marcepanem: Wiadomo jak to jest z masą miecza świetlnego. Było to wyjaśniane wiele razy. Ostrze miecza świetlnego nie posiada masy. Zachodzące w nim efekty fizyczne wywołują jednak powstanie silnego efektu bezwładności, co sprawia, że miecz jest dość trudny w użyciu i korzystanie z
  • Odpowiedz
@Widzet: R2D2 uruchomil sie, bo w bazie ruchu oporu pojawila sie Rey. Droid jest zaprogramowany sluzyc rodzinie skywalkerow.

Miecz Luka przywoluje Rey.

W momencie walki na miecze swietlne z Kylo, po uslyszeniu slowa "force" w Rey przebudza sie moc na dobre. W tle leci wtedy motyw muzyczny Luka. Muzyka ta wykorzystana również była w częściach 1-3 w kluczowych momentach dla Anakina.

Rey to Skywalker, nie ma odwrotu.
  • Odpowiedz
Przeszkadza mi, skąd miał na to kasę


@JestemPsem: W niekanonicznej już książce o Darth Plagueisie jest wątek przekonywania Sifo-Dyas'a do zamówienia klonów. Sith był baaaaaaardzo bogaty (był Muunem) i mógł to opłacić. Klony były przecież częścią planu Sithów.

Wiadomo jak to jest z masą miecza świetlnego. Było to wyjaśniane wiele razy. Ostrze miecza świetlnego nie posiada masy.


@ozymandiasz: Było to wyjaśniane zapewne w książkach, które już nie są kanonem. Mogli
  • Odpowiedz