Wpis z mikrobloga

No i skończyłem uzupełniać drzewo moich krewniaków, przodków oraz osób skolidowanych.

Tak przy okazji garstka ciekawostek co osiągnąłem w półtora roku:

1. Liczba osób w drzewie: 611 osób.
2. Liczba rodzin: 201.
3. Najdalszy przodek: Mój prapraprapraprapradziadek Andrzej Olechowski zmarły początkiem XIX wieku.
4. Najdalsza znana data urodzin: Zięć Andrzeja Olechowskiego, mój pra(x5)dziadek Ignacy Pańczyk - 1790r.
Najmłodszy krewniak: Mój kuzyn po kądzieli, Alan (grudzień br.).
5. Mam w mojej rodzinie po kądzieli błękitną krew (po mojej praprababce). Jednakże w moim przypadku jest już pewnie zupełnie rozrzedzona ( ͡° ͜ʖ ͡°).
6. Najstarszą obecnie osobą w mojej rodzinie jest siostra mojej babki ze strony matki - 92 lata.
7. Zaś ogólnie najstarszą była moja prababka ze strony ojca - 96 lat (1907 - 2004).
8. Ogólnie bardzo wiele dzieci nie przeżywało wieku niemowlęcego - na 10 dzieci mojego prapradziadka 5 przeżyło.
9. Mężczyźni w mojej rodzinie nie żyją długo ( ͡° ʖ̯ ͡°).
10. Było około 5 nieślubnych dzieci.
11. W drzewie zaistniały 4 pętelki (połączenia rodziny po rozgałęzieniu).
12. Najczęstsze imiona męskie - Jan (20 osób), Andrzej (11 osób), Franciszek (10 osób). Damskie - Anna (17 osób), Maria (16 osób), Katarzyna (15 osób).
13. Statystycznie w rodzinie więcej mam kobiet niż mężczyzn.
14. Moje korzenie sięgają od Austrii i Niemiec przez Wołyń i Białoruś po Małopolskę i Podkarpacie, gdzie obecnie mieszkam. Znane mi kraje w których mam krewniaków to: Francja, Anglia, Stany Zjednoczone, Niemcy, Australia, Czechy.

No i to tyle. Mirki, polecam ten styl hobby - te wszystkie historie warte są poświęconego czasu ;>.

#genealogia #wsumietoniewiempocotopisze #chwalesie #drzewogenealogiczne
  • 59
@NH35: Geni nie testowałem, od razu od mh zacząłem. Smart Matches w my heritage to zajebiste rozwiązanie przy takim zajęciu. Sporo czasu się zaoszczędza. Minus to limit miejsc na stronie dla darmowego konta i brak możliwości kontaktu pomiedzy twórcami drzew bez włączania użytkowników do witryny jeśli nie ma się premiuma.
@Lux_Aeterna: Masz wersję płatną? Bo opłata jest dość konkretna (chociaż zajrzałem teraz i jest cebuladeals na 40% - nie taguję, bo to nie 96%). Przed obecną promocją było około 300 na rok jeżeli dobrze pamiętam - chyba, że masz jakieś kody?
@maciejc: Na razie na free jadę, ale w planach mam premium. Kuzyn swoje drzewo w 5 lat dał radę do 3k ludzi rozwinąć dzięki mh, ale gdzieś z tysiąc to osoby niespokrewnione z nim, np. rodzina żony któregoś wujka. Co nie zmienia faktu, że liczba inponująca. Bazy w mh mają spore jeśli o Polskę chodzi i według mnie dlatego warto tu zacząć i nad premką pomyśleć.