Wpis z mikrobloga

Człowiek stara się, by choć jeden dzień był dniem Linuxa w 2015, a i tak dostanie prętem po jajach... Mireczki moje ukochane, pomóżcie!

Zainstalowałem sobie na laptopie Asus #elementaryos i robi jakieś jaja. Otóż łączy się z domowym routerem (D-Link, WPA2, od ponad roku w nim nic nie grzebałem), ale mimo tego nie ma internetu! Smartfon podłączony z nim pod WiFi łapie neta, stacjonarka na kablu też, a ten durny laptok łączy się z rutkiem, ale z netem już nie :/ W ustawieniach routera nie ma żadnej blokady adresów MAC, żadnych firewalli.

I teraz najlepsze - lapek łączy się z netem, gdy go podłączę kablem do routera, albo poprzez punkt dostępu ze smartfona - co sugeruje, że karta WiFi jednak dycha. Wcześniej miałęm #linuxmint ale potem zaczął mi coś mulić i mieć problemy z internetem.

Co drogie Mirki sugerujecie? Z góry dziękuję za pomoc!

#linux #mamopingwinniedziala
  • 13
@nocneszczury: Tak, miałem dynamiczne, a teraz ręcznie ustawione. Ale od zawsze miałem tylko i wyłącznie dynamiczne IP na tym routerze, tylko właśnie dziś dałem ręczne, gdy dynamiczne nie działało. I ono jest na pewno dobrze wpisane.
@mishek: nie wiem jak to się stało, ale wystarczyło, że wpisałem "rfkill list all" i o dziwo teraz połączył się normalnie z internetem bezprzewodowo poprzez router :) Dzięki serdeczne Panowie za pomoc! :)
rfkill list all


@SuperStefan: to polecenie służy tylko do sprawdzenia co jest zablokowane. Zapewne będzie wifi, wtedy odblokuj rfkill unblock all i sprawdź znowu rfkill list . jeśli nie pomoże to spróbuj skopiować to wyżej "echo..." zatwierdź, a jak się zrobi to zrestartuj.