Wpis z mikrobloga

#satfilm #wloclawek
Jeżeli ktoś ma problemy z wolno działającym internetem, dużymi lagami lub tym podobne, to polecam zmienić adresy DNS na inne, bo prawdopodobnie jest jakaś awaria dzisiaj.

Adres 8.8.8.8 należy do Google i jest jego oficjalnym adresem serwera DNS, natomiast adres 208.67.222.222 należy do serwera OpenDNS. Są to chyba najszybsze adresy serwerów DNS z najmniejszymi opóźnieniami, nie wiem czy są inne, ale używam (w zależności od dostępności) obu i póki co nie narzekałem jeszcze, by coś się złego działo. No i obydwa mają więcej niż 10 lat i nikt się nie skarżył na nie, więc bezpieczne raczej też są.

Czemu w ogóle "interweniuję"? Bo mam dosyć tego, że na "fabrycznych" DNSach internet z satfilmu potrafi być niestabilny, potrafi doklejać różne reklamy, surveye, scam do filmów na youtube, wywoływać naprawdę spore opóźnienia sam z siebie bez żadnej przyczyny. To już lepiej żeby Google albo OpenDNS zamieniały adresy IP na nazwy domen, niż żeby standardowy serwer od satfilmu doklejał jakieś kwiatki do wszystkiego...

Żeby zmienić adres serwera DNS musimy zrobić to, co na obrazku:
- przejść do Panelu sterowania,
- przeklikać się przez wszelkie ikonki aż do Połączeń sieciowych,
- kliknąć prawym przyciskiem myszy na aktualnie działające połączenie,
- wybrać Stan,
- potem kliknąć lewym przyciskiem myszy na Właściwości,
- wybrać Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4),
- kliknąć lewym przyciskiem myszy na Właściwości,
- kliknąć na Użyj następujących adresów serwerów DNS: i wypełnić pola zgodnie z zawartością obrazka

Potem wystarczy kliknąć OK w każdym wywołanym oknie i zamknąć okienko ze Stanem połączenia, kliknąć znów prawym przyciskiem myszy na swoim połączeniu, wyłączyć je i po ~10 sekundach włączyć.
Seif - #satfilm #wloclawek
Jeżeli ktoś ma problemy z wolno działającym internetem, d...

źródło: comment_i2tg4IHRpmcJtxcomLrkdQiguDWIY43l.jpg

Pobierz
  • 1