Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, doradźcie mi jak tylko wy potraficie. Chcę się przebranżowić na programowanie (nie pytajcie z czego). Sytuacja jest taka: w liceumie pisałem coś w c++, jakieś pętle, proste algorytmy, operacje na stringach i inne takie takie. Teraz od 3 tygodni bawię w javę, która mi wchodzi łatwo bo jest, przynajmniej dla mnie na początku, ideantyczna jak to c++ które gdzieś tam w mózgu siedzi. Obejrzałem (aktywnie) tutoriale na youtubie wlasnie z takich podstawy które miałem w liceum tlyko w c++, ogarnąłem obiekty, dziedziczenie, polimorfizm, porobiłem listy zadań od kumpla z 1 semestru infy na PWr, czytam książkę Thinking in Java (150 strona na 1400(?)). Kumpel poleca pójście w androida, najlepiej w Unity ale tam chyba C# potrzebny. Ja nie do końca widzę się w gamedevie chyba. Pomóżcie coś wybrać. (oczywiście chcę zarabiać 15k/mies w przyszlosci)
#java #programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
@Zieloo: Ogólnie jeżeli chcesz się dorobić, a nie bardzo narobić to proponuję uderzyć w #gamedev, sumie najłatwiej jest zrobić grę na androida bo wystarczy mieć chwytliwy i mało skomplikowany pomysł, problem w tym, że czasy robienia gier w pojedynkę odeszły w niepamięć i będziesz potrzebował kogoś to pomocy. Drugim wyjściem jest łupanie C++ i rozpoczęcie pisania na własną rękę lub innym mordorze. Trzecim jest zainteresowanie się #
  • Odpowiedz
@Zieloo: Gamedev ma sens jeśli jesteś zajarany tematem. Kasa ponoć gorsza. Polecam trzymać się Javy - poczytaj i popróbuj programowania na Androida i webówki. Idź w to, co bardziej przypadnie ci do gustu.
  • Odpowiedz
@bazingaxl: Ale ja jestem pierwszy i oryginalny, następni to będą tylko marne podróbki.

@KaszaGryczana: @ccvildh: A powiedzcie mi, jak chcę się trzymać Javy to jak mam się dalej uczyć jak podstawy podstaw już umiem. Wymyślić sobie jakiś projekt i uczyć się na bieżącą jak czegoś nie umiem, czy lecieć z tutoriali?

Jakie środowisko graficzne do javy teraz jest na topie i czy w ogóle jego znajomość
  • Odpowiedz
@Zieloo: Najlepiej to ucz się czegoś uniwersalnego, jeżeli jesteś zainteresowany aplikacjami na androida do masz do wyboru java lub c#, natomiast jeżeli interesują cię aplikacje na desktopa to C++, C# lub Java. Także są dinozaury typu Python który nadal radzi sobie całkiem nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Warto także zwrócić uwagę na nowe twory pokroju node.js, które jest bardzo obiecujące. Nie da się jednoznacznie powiedzieć jaki
  • Odpowiedz
@Zieloo: Dobrze zawsze jakiś tutorial obczaić, ale nie próbuj na sucho poznawać całwj technologii. Wg mnie w Javie są dwie dobre ścieżki - Android i Java webowa (Spring/JEE). Desktopy sobie odpuść.
  • Odpowiedz
@Zieloo: Na początek
Jeśli java to polecam to - moim zdaniem najlepszy darmowy kurs w pl Internecie.

Jak ogarniesz podstawy to jak @Fifarafas napisał - sprawdź oferty pracy i co wymagają. Na 4programmers.net jest dość sporo jasno opisanych ofert. Pewno coś ze Spring/Hibernate może Play etc.

Pisz
  • Odpowiedz