Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupiłem sobie UX303 i skubany nie chce ładować baterii - pokazuje komunikat: Podłączono, ładuję, jednak nic takiego nie robi - po odłączeniu zasilania sprzęt się wyłącza. Stety, niestety - Windows 10. HWMonitor baterię wykrywa, pokazuje jej zużycie i maks. wartość naładowania, ale nie pokazuje w ogóle aktualnej wartości mAh, WL 4%. W BIOS-ie nie widzę nic skorelowanego z baterią/zasilaniem, reset baterii też nie pomógł (odłączenie baterii, podpięcie pod ładowarkę). Dioda baterii się świeci na czerwono, gdy ładowarka jest podłączona. BIOS aktualny. Reklamować skubańca?

#komputery #laptopy #pytaniedoeksperta
  • 5
#!$%@?łę, rozebrałem piździelca, wszystko podłączone itd. - może jakąś błahostkę przegapiłem? Tak w zasadzie to mój pierwszy prywatny laptop i komp na Win 10. :D
@wistler: obecnie kompy/lapki są robione pod blondynki, więc jeżeli dobrą stroną wkładasz baterie, to powinno wystarczyć - podejrzewam, że nie masz zapasowej ładowarki, innego lapka aby zrobić testy? Jak dla mnie serwis, a potem ban bo na pewno zasilacz z czarnej listy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Heh, próbowałęm jakieś linuksowe live'y odpalić, ale mi się nie udało (bluescreeny itd, smart secure wyłączone itd.), HWMonitor pokazuje teraz 100% zużycie baterii :D