Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór mirki,

Mam pytanie, czy ktoś z Was miał kiedyś przypadek rozpakowania przesyłki (np. z USA) przez FEDex ? I jak wygląda kwestia sprawdzania wartości ? Sprzedający zadeklarował 25 USD i to jest na opakowaniu, chociaż cena przedmiotu jest 10 razy większa. I zastanawiam się co wpisać na kwitku do Fedexa (ta która naliczy cło/VAT). Moja dupka teoretycznie jest kryta, ale w internecie dadzą radę sprawdzić wartość rynkową. Jakie są Wasze doświadczenia z deklarowaniem wartości/płaceniem podatku ?

Z góry dzięki !

#podatki #aliexpress #przesylkazestanow #poczta #fedex
  • 5
@csmrex: Za taką wartość nie wsadzą do sztumu, mogą tylko na nowo oszacować i doliczyć grzywnę. Raz już tak kupiłem jedną rzecz i była ta sama procedura - nic nie sprawdzali. Jestem ciekawy innych doświadczeń ze służbą celną.
Za taką wartość nie wsadzą do sztumu, mogą tylko na nowo oszacować i doliczyć grzywnę.


@simonides:

A za jaka moga?
Robisz to swiadomie i z premedytacja.

Moja dupka teoretycznie jest kryta


@simonides:

Jak jest kryta? Albo wiesz co jest w przesylce i deklarujesz wartosc, albo nie wiesz i oni sami to oceniaja. Paczke na pewno juz sobie przeswietlili rentgenem, a jak bedzie potrzeba, bez problemu otworza.
@sylwek2k: Jeżeli dobrze pamiętam to oszustwo powyżej pięciokrotności minimalnych zarobków.

Chodzi tu o rozdział wykroczenia skarbowego od przestępstwa skarbowego (powyżej 8750zł)

Co do tej krytej dupki - jeżeli sprzedawca sam deklaruje wartość przesyłki, to jak można się z nim kłócić ? Każdy sąd uzna to za okoliczność łagodzącą.

Za miętka faja ze mnie żeby oszukiwać na cle, ale to kusząca perspektywa.
Co do tej krytej dupki - jeżeli sprzedawca sam deklaruje wartość przesyłki, to jak można się z nim kłócić ? Każdy sąd uzna to za okoliczność łagodzącą.


@simonides:

Gdzie? Skoro cos KUPUJESZ i placisz za to 10x wiecej, niz masz w deklaracji celnej, a pozniej celnikowi podajesz papier z zanizona deklaracja wartosci, to dzialasz z premedytacja, a nie w okolicznosciach lagodzacych.
Co innego, gdybys to nie TY kupowal... i nie mial