Wpis z mikrobloga

@niepokonany: Jak się mają? Tak jak sobie zaprojektujesz. Sam używałem Arduino + Adalight w Arduino + AmbiBox na PC i wyglądało świetnie. Obecnie muszę przerobić z 32'' na 55''. Wybierasz jaka część ekranu ma odpowiadać za którą diodę, moc itd - dlatego właśnie używałem AmbiBox a nie tego oryginalnego gówna z Adalight.

Diody miałem te: http://www.aliexpress.com/item/50pcs-12mm-IP65-Waterproof-WS2801-RGB-LED-Pixels-Modules-with-WS2801-IC-Addressable-Color/663520530.html

Ale teraz użyje zwykłej taśmy LED 5050 WS2801.
  • Odpowiedz
@HenryMorgan: Ile czasu zajmuje kompletne złożenie czegoś takiego na telewizorze 55" - 65" jeśli ma się dwie lewe ręce i zero pojęcia? Chodzi mi o efekt równie dobry lub lepszy od ambilight Philipsa. Zrobiłbyś mi coś takiego za hajsy i wysłał w formie plug&play?
  • Odpowiedz
@niepokonany: Jeśli telewizor wisi to jest to dość proste. Ja bym zaznaczył na ścianie obrys telewizora, przykręcił aluminiowe kątowniki kilka centymetrów głębiej. Do tych kątowników przykleił taśmę LED i połączył. Schemat jest banalny: we wszystkich czterech rogach podłączasz zasilanie 5V (równolegle), dane i zegar dajesz szeregowo, i do dwóch pinów Arduino (i masa też oczywiście).
Ja mam niestety TV stojący i chyba zrobię stelaż - też z aluminiowych kątowników, ale
  • Odpowiedz
@HenryMorgan: Cholera, brzmi skomplikowanie jak diabli. Niestety nie mogę powiesić telewizora na ścianie, musi stać na meblu RTV. Może uda mi się znaleźć kogoś ogarniętego na miejscu kto by mi to zmontował, domyślam się że jakiś amator pasjonujący się elektroniką da radę? Ile kosztowałby taki zestaw z absolutnie wszystkim co jest potrzebne żeby to zmontować przy wykluczeniu zakupów na Aliexpress (czas dostawy zabija)?
  • Odpowiedz
@niepokonany: Najdroższa będzie taśma LED WS2801 - 5m około 200zł (cena z Aliexpress).
Później musisz dobrać jakiś zasilacz 5V o odpowiedniej mocy (~8W na metr taśmy).
Elementy montażowe - zależy czego użyjesz. Kątowniki aluminiowe w LeroyMerlin czy Castoramie dość drogie.
Najtańsze z tego wszystkiego będzie Arduino.
  • Odpowiedz
cholera, brzmi skomplikowanie jak diabli.


@niepokonany: jak to powyższe brzmi dla ciebie skomplikowanie - to daj sobie spokój, kup tv philipsa i olej temat.
W dodatku nie wiem czy wiesz, że tego typu dodatkowe światełka - będą ci działać tylko wtedy, gdy wyświetlasz obraz z komputera na TV - żadne tam "program z anteny" czy z "tunera sat" czy z kablówki. Tylko i wyłącznie z komputera.
  • Odpowiedz
Lightberry


@HenryMorgan: @niepokonany: to znam, ale to również ma pewne ograniczenia:
- działa tylko ze źródłem HDMI (czyli z samego TV, z anteny/kablówki - nie zadziała)
- działa tylko przez spliter hdmi... a to znów powoduje brak działania HDCP - albo w spliterze sygnał z DRM = HDCP nie bedzie splitowany (czyli reklamy - obejrzysz z efektem, a film z dekodera sat - już bez), albo zostaje przerwany łańcuch hdcp, więc treści chronionej w full-HD nie obejrzysz
- jest co najmniej drogie. Podliczając spliter hdmi, konwerter hdmi > composite, video grabber i rasberyPI, światełka, zasilacze - wychodzi pewnie cena taka, że sprzedając swój tv kupiłbyś nowy tv philipsa
  • Odpowiedz
@hrumque: Generalnie na czym mi najbardziej zależy to na zrównaniu się lub przebicie efektu Ambilight z Philipsa. Domyślam się, że KODI na Raspberry Pi będzie działał lepiej niż większość (jeśli nie wszystkie) stockowe Smart TV, więc w pełni zadowoliłbym się takim rozwiązaniem jako głównym źródłem obrazu. Nie chcę kupować telewizora Philips, mam złe doświadczenia z marką. Dzięki za cenną wiedzę, powoli zaczynam ogarniać temat.
  • Odpowiedz
@niepokonany: Kodi na x86 czy na jakimś ARM-boxie (ale polecam nie jako aplikacja, tylko standalone system-aplikacja, openelec) naprawdę raje radę jako centrum multimedialne, znacznie lepiej niż TV, ale ma też swoje minusy (podobnie jak smartTV zresztą) np. ja nie znalazłem jakiejś wygodnej i sprawnej przeglądarki www w postaci wtyczki do kodi (niby są, ale zawsze jakieś zgrzyty z javą, z flashem, z czymśtam - nie ma tego co na zwykłym
  • Odpowiedz