Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki,

TL;DR


Czy bylibyście zainteresowani tagiem w stylu unknownews, z linkami na temat:
#programowanie #naukaprogramowania #hacking #security #reverseengineering #bezpieczenstwo

Chciałbym wrzucać linki zarówno do świeżych newsów/artykułów, jak i do stron dla osób początkujących, tak żeby osoby z #naukaprogramowania też znalazły coś dla siebie.

Dodatkowo, ostatnio zacząłem też uczyć się rzeczy związanych z security i RE (słowo klucz: uczyć, bo interesuję się tym już od dawna, ale teraz czas na praktykę),więc tego też byłoby sporo, bo znalazłem mnóstwo fajnych stron z artykułami dla początkujących i zadaniami.

Skąd taki pomysł? Mam mnóstwo ciekawych stron w zakładkach plus w RSS mam sporo stron i często natrafiam na ciekawe linki, więc chętnie bym się tym podzielił, robiąc co jakiś czas (wstępnie: co 2 dni, ale nic nie obiecuję) jakieś przyjemne zestawienie na mirko. No i chcę zobaczyć czy dam radę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam też #unknownews - myślę że uzasadnione wołanie, bo to podobna inicjatywa.
  • 45
@airdong: tylko po polsku wrzucaj. A jak jest jakiś unikatowy link, to przetłumacz. Albo chociaż streść, żeby załapać ideę. Wklejać tylko linki do anglojęzycznych stron jest tu bezcelowe. Równie dobrze możesz to wrzucać na Reddit, a i jak ktoś chce po angielsku to też może tam iść.
z tego co kojarzę, w unknownews nie było zbyt wiele o security/reverse engineering


@airdong: on się chwalił, że tam o programowaniu jest xD A tam gucio było o programowaniu. Tylko Linux. Z programowania to co najwyżej bash xD