Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma doświadczenie ze stawianiem aplikacji webowych napisanych w #aspnet na serwerze linuxowym? Muszę napisać licencjat, uparłem się na .net (bo go umiem) i szukam jakichś rozwiązań. Znalazłem na razie coś takiego jak vnext, może ktoś używał?
#programowanie
  • 11
@VVelur: Ja z mojej strony, polecał bym, nie stawiać tego na "czystym asp.net", który jest stosunkowo młody i może mu czegoś brakować tylko na darmowym, open sourcowym frameworku nancyfx, gdzie chłopaki od kilku lat stawiają to na owin lub nginx.

Samo nancyfx zdecydowanie polecam. Od jakiś blisko 2 lat śmigam na tym produkcyjnie pod windowsem i sobie chwalę.

p.s. tu masz pierwszy z brzegu link: https://github.com/NancyFx/Nancy/wiki/Hosting-Nancy-with-Nginx-on-Ubuntu
p.s.2 z innych frameworków, niestety
@VVelur: w teorii powinno. W końcu w przypadku linuxa, zawsze możesz kompilować jądra i te sprawy. Z drugiej strony, czy nie lepiej jest się przenieść na pochodną Debiana, czyli Ubuntu? Masz to samo co pod Debianem, włączając w to paczki z rozszerzeniem .deb, a w dodatku, z uwagi na popularność Ubuntu, masz poradniki pisane specjalnie pod Ubuntu, włączając w to nr. wersji, co znacznie ułatwia tzw. "troubleshooting".
@VVelur: to pierwsze co powinieneś sprawdzić, czy wolno Ci będzie na tym serwerze coś doinstalować, np. mono, nginx, supervisor itp. itd. Dopiero po uzyskaniu zgody, warto rozważać użycie .net pod linuxem. No bo co Ci przyjdzie z tego, że zrobisz super wypasioną stronę, która pójdzie na Twoim domowym linuchu, jak system admin nie dopuści Cię do swoich zabawek?