Wpis z mikrobloga

Minął czas na przesyłanie odpowiedzi do krzyżówki nr 15!

Poprawnie rozwiązany diagram znajdziecie tutaj.

To już była ostatnia konkursowa krzyżówka w ramach Ocznego tygodnika hetmańskiego, a więc końcowy ranking wygląda następująco:


1. @John_Finn, @k0rn1k - 45 punktów.


2. scyth & zwiazek - 44 punkty.


3. @skrzat_Wywrotek - 5 punktów.

Gratulacje dla zwycięzców! Ponieważ grupa regularnie rozwiązujących nasze krzyżówki nie była wielka, uznaliśmy, że należą się wam wszystkim - tj. @k0rn1k, @John_Finn, scyth & zwiazek - drobne upominki za zaangażowanie :) Prosimy w tym celu o podanie adresu (może też być poste restante) do wysłania nagrody jako wiadomość do @almafater lub @spojrz. Oczywiście jeśli ktoś nie chce podawać adresu - rozumiemy, pomyślimy wtedy nad jakąś wirtualną nagrodą ;-)

Wielkie dzięki dla was za to, że byliście z nami!

Co dalej z Ocznym tygodnikiem? Przechodzi na, jak myślę, zasłużony urlop. Układanie tych krzyżówek co tydzień przez ostatnie cztery miesiące kosztowało nas sporo wysiłku, stąd potrzebujemy trochę oddechu, by odzyskać wenę twórczą i radość tworzenia. Nie oznacza to, że krzyżówek nie będzie - będą się teraz pojawiały rzadziej i w nieregularnych odstępach czasowych. Środowe wieczory musicie teraz zagospodarować sobie inaczej ;) Co jakiś czas będziemy też starali się podawać jakieś pojedyncze hasła hetmańskie do rozwiązania. Zapraszamy do naszego strimu s/Krzyżówki_Hetmańskie, bo teraz tam planujemy wrzucać kolejne krzyżówki (choć na Wykopie pewnie będziemy jeszcze do nich linkować).

Na koniec, jako że ostatnio prosiliśmy was o samodzielne ułożenie określeń do niektórych haseł, poniżej przemieszane wasze propozycje definicji. Zobaczcie, czy dalibyście z nimi radę :)

W kółko to samo: brudna, z brwi okradziona w zamieszaniu.

Baal poszarpał strój księdza.

W roku bieżącym kartel bez ograniczeń wymienia towar za towar.

Mało interesująca nudystka bez serca.

Knajpa "U Almafatera" z towarem w zamian.

Z oskarżeniami wnet skończy damski notesik.

Handel wymienny za barem wymazanym smołą.

Roztargniona Danuta zapomina małpy, gdy nie ma co ze sobą zrobić.

Ikar bez głowy rzuca sieć do teatru.

Pieśń z rana w kopalni ubawi.

Notatnik z rozlanym nektarem.

Szata kapłana pomylonego boga.

#ocznytygodnikhetmanski #oth15
  • 3
@almafater: @spojrz:

A już się przygotowywałem na morderczą dogrywkę :) Ja również dziękuję za świetną zabawę i doceniam włożoną przez Was pracę, przygotowanie 15 krzyżówek z dowcipnymi i przewrotnymi hasłami musiało pochłonąć wiele energii i czasu. Postaram się częściej zaglądać na strima, jakoś dytychczas nie potrafiłem się do niego przekonać.
@almafater: Dzięki wielkie za miesiące dobrej zabawy. Trudno się będzie odzwyczaić od wtorkowego, gorączkowego sprawdzania poprawności haseł i od środowego oczekiwania na nową krzyżówkę. Świetny pomysł, super realizacja, hasła najwyższych lotów i intrygujące diagramy. Dobrze, że nie rezygnujecie zupełnie :)

P.S. O, widzę że moje:

Baal poszarpał strój księdza.

opiera się na tym samym pomyśle co ten:

Szata kapłana pomylonego boga.

:)