Wpis z mikrobloga

Łóżko dla dzieciaków sprzed paru lat. Półpiętrowe. Dół wysuwa się na kółkach. Jak widać sosna. Jak widać dokładność jest jaka jest, ale robione tylko płatnicą i wiertarką bez stojaka. Nie miałem wtedy jeszcze praktycznie nic ze sprzętu. Najgorzej było naciąć klocków, bo wyszło ich na obie strony ponad 100 szt.

#stolarstwo #drewno #diy #meble
#kurdeblaszka - to co zrobiłem
Pobierz
źródło: comment_JMPxNXlZOT1Fb0jSabrdtRiEajl1Ime7.jpg
  • 16
@kaziu12: Raczej taniej niż kupione. Teraz na allegro są modele nawet po 500 PLN, więc porównując z tymi byłoby trochę taniej. Drewno było budowlane, więc tanio. Liczyłem się z tym, że popęka. Zresztą na klockach widać, że są popękane. Budowlana sosna to z tego co pamiętam koszt rzędu 1200 PLN/m3 za belki.
- jakieś 12 mb na belki "konstrukcyjne" (rama, nogi). Zależy jakie weźmiesz. U mnie 5x10 cm;
- klocki -
@rawciu: @Tapirro: @rador314: Łby są płaskie. Przynajmniej te na boku wyższego łóżka. Nie ma jak się o nie uderzyć. Widać to na drugim zdjęciu. Te na dolnej ramie są wpuszczone gniazda w drewnie. Jedna podkładka rzeczywiście wystaje, bo wierciłem z ręki i nie dałem rady idealnie prosto. Jest tam pręt (właściwie dwa na każdą stronę), który przechodzi przez całą szerokość łóżka. Bez wiertarki stołowej trochę mi to uciekło na