Wpis z mikrobloga

Jestem grafikiem i chciałbym nauczyć się kodować w html5 i css (2 lub 3). Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tym Wordpress, Drupal, Joomla? Który jest najbardziej przyszłościowy, jaki waszym zdaniem jest najlepszy? Z tego co wiem to system zarządzania treścią. Czyli załóżmy taki scenariusz - uczę się html5 i css. Następnie ogarniam system wordpress (konwersja html5 na wordpress? Jak to jest?). Jak to jest. Mógłby ktoś wytłumaczyć laikowi w tych sprawach?

Edit: Oczywiście pomijam już to, że design musi być pocięty.

#css #html5 #wordpress #drupal #joomla
  • 12
@Dreszczyk: a to nie jest tak, że nauczę się css3 a będzie nieprzydatny bo 5% przeglądarek go wykorzystuje? Ale raczej bym skłaniał się ku przyszłym standardom.

Projektów w photoshopie mam sporo. Potem cięcie oczywiście (to już ogarnąłem prawie), kodowanie pociętego designu do html5+css3. Nie rozumiem teraz tylko tworzenia szablonu w wordpressie i przenoszenia go. Mam stronę w html5 działającą i konwertuję ją jakoś?:P
@Dreszczyk: a to przekonałeś mnie do CSS3 ;)

Ogólnie nie ogarniam jeszcze wiesz tego, czym jest wordpress - wiem, że jest to schemat taki jak drupal (który pozytywnie mi się kojarzy) i joomla.

Taka stronka w wordpressie może być dowolna czy wpisywać się w schemat? Czym się różni taka zwykła strona np bloga w html5 od takiej w wordpressie?

Na pewno obejrzę tutorial.