Wpis z mikrobloga

Dawno, dawno temu w tej samej galaktyce, przy pomocy PFreaka i jego „Losuxa”, komiks internetowy wdarł się do internetowego mainstreamu. Krótkie epizody z życia Svena, licealnego świeżaka, i jego próby odnalezienia się w nowej rzeczywistości idealnie trafiły w gusta młodych internautów, których jedyną rozrywką były do tej pory czaty na Interii i Gadu-Gadu (Wykop powstał dopiero rok później ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Ja wtedy już od dłuższego czasu, pochłonięty geek kulturą, regularnie zaczytywałem się w zagranicznych User Friendly i Little Gamers, jednak to dopiero popularność „Losuxa” sprawiła, że w mojej głowie pojawiła się myśl, że do rozpoczęcia własnego komiksu nie potrzeba wiele. Z racji mojego braku umiejętności graficznych głównymi bohaterami zostały spersonifikowane figury geometryczne, a komiks nazwałem mało ambitnie „Untitled Comics!”.

Pierwsze paski wydrukowałem i pokazałem najbliższym znajomym ze szkoły. Pozytywny odzew skłonił mnie do opublikowania tego w internecie. Trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki – na stronie internetowej pojawiały się nowe historie. Na efekty nie musiałem specjalnie długo czekać, bo już po kilku tygodniach PFreak wymienił „UC!” jako jego ulubiony polski komiks internetowy, a kwadrat Brian i trójkąt Coof wbili się na salony. Przez 5 lat funkcjonowania powstało ponad 300 pasków, które w sumie zostały do dziś obejrzane około 8 milionów razy (niestety do dokładnej liczby brakuje mi kilkunastu miesięcy ze statystyk). O komiksie pisało m.in. „CD-Action”, bohaterowie zwiedzili kilka wystaw i konwentów (w tym TrójKONt, którego Coof został oficjalną maskotką), a na forum działającym przy stronie utworzyła się najfajniejsza społeczność, jaką mogłem sobie wymarzyć.

Dlaczego właściwie o tym piszę? Bo dokładnie dzisiaj mija 11 lat od powstania pierwszego paska z Brianem w roli głównej. Feels old man.

#feels #wspomnienia #komiks #untitledcomics i trochę #chwalesie
Greenek - Dawno, dawno temu w tej samej galaktyce, przy pomocy PFreaka i jego „Losuxa...

źródło: comment_MHcml44py0GvNhwG7SatemlpqvgK4IU4.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz