Wpis z mikrobloga

#aliexpress

Mirki taka informacja (być może ważna, nie wiem, bo od niedawna mam tam konto).

Zakupiłem trochę elektroniki na alli, zostawiłem im trochę kasy, wybrałem opcje dostawy, wszystko pięknie. Zapłacone, czekam na przesyłkę (wybrałem najszybsze opcje).

Po dwóch dniach majfrend pisze do mnie, że towar został im zwrócony, bo DHL się jednak zastanowił, i trochę za tanio policzyli za przesyłkę. Jak to stwierdził majfend - trzeba dopłacić 30 USD bo mieszkam na takim zadupiu, że ho ho (chwilowo kilkanaście km od Krakowa), DHL codziennie widzę we wsi.

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją? Nadmieniam, że nie interesowałem się specjalnie śledzeniem przesyłki, wybrałem najdroższą i najszybszą opcję mając nadzieję, że będzie jeszcze w tym roku.

Przesyłka nie jakoś specjalnie duża (tablety plus gadżety do nich), wszystko kupowane w jednym sklepie.

Cholera gdybym kupił kilka rzeczy u kilku sprzedawców, a każdy dodatkowo policzyłby mi ekstra 30 USD (za przesyłkę zapłaciłem po 20 USD). Taka przestroga dla mniej doświadczonych w biznesach z majfrendami.
  • 25
@rissah: widzisz na wiosce kurierów bo to są zapewne krajowki i może międzynarodowe lądowe. Paczka z Chin leci samolotem i to już obsługują inni kurierzy. dhl uznało twoja wioskę za jaką inna strefę i naliczylo sobie dodatkowe opłaty ale ciebie to nie powinno interesować.
Po dwóch dniach majfrend pisze do mnie, że towar został im zwrócony, bo DHL się jednak zastanowił, i trochę za tanio policzyli za przesyłkę.


@rissah: Ja słyszałem że DHL ma jakieś strefy i w jednych wysyłka z Chin jest taniej, a w drugich drożej. I ktoś coś kiedyś pisał że musiał dopłacić w związku z tym. Ale nie pamiętam na tyle sprawy, żeby ci coś wyjaśnić. Oczywiście możesz zrobić dispute jak
@Alkreni:

dear friend,
your order is in is processing . but DHL post told us your address is remote area.
need you add extra 30 usd for the shipping cost . then they can send it .
@rissah: Poszukaj sobie Remote Area DHL, jeśli nie stesteś w tej strefie to trzeba to koszt wysyłki jest większy o 30-40$ (nie pamiętam dokładnie). Też mnie to #!$%@? bo moje miasteczko nie jest na liście, a zabita dechami wieś jest....
@Quis: no właśnie o to chyba chodzi, o to remote area. Kurde gdybym wiedział to bym kazał na firmę słać, zachciało mi się do domu. No nic, nie otwieram dysputy jeszcze, poza remote area i finisz. Nauczka na przyszłość