Wpis z mikrobloga

@paziu: Zapachniało apartheidem jak wspomniał o siedzeniu w tylnych ławach. Know your place!

@Destr0: Z grubej rury porównanie. Z tym że komunistyczne władze nie były wybierane w wolnych wyborach. Teraz na listach mieliśmy wszystkich, którzy szli w sobotnim marszu. W pierwszych wolnych wyborach (i to nie do końca - sejm kontraktowy) S miała 60%.
@Destr0: A co do początku lat 80. - nie wiem, jakie mieli poparcie, ale system obalili. Pewnie było trudno - tak samo trudno byłoby obalić Putina czy Kim dzong Una - oni u siebie wygrają nawet w wolnych wyborach, bo po dziesiątkach lat reżimu ludzie się boją zmian i nie znają lepszego życia. Czyli przepraszam, ale porównanie nadal bez sensu. U nas ludzie w wioskach po kilkanaście tysięcy mieszkańców nie wiedzieli,
@reasonable:

Zapachniało apartheidem jak wspomniał o siedzeniu w tylnych ławach. Know your place!

nie wiem. mnie tam pachniało niedowierzaniem kajdanowicza, że lw bierze dosłownie nawet najprostsze figury retoryczne. widocznie zbyt rzadko każą mu dyskutować z dziesięciolatkami