Wpis z mikrobloga

Drogi Wykopku, czy to prawda, że:

Jeśli jesteś praworządnym obywatelem, który nie uznaje wybiórczego traktowania prawa i sytuacji w której ludzie są wobec niego równi i równiejsi

Jeśli jesteś osobą pracującą i niemiłym ci jest zaglądanie do twojego portfela przez władzę, która twoim kosztem chce sfinansować populistyczne projekty, obiecane tłuszczy, w trakcie kampanii prezydenckiej i parlamentarnej

Jeśli uważasz, że wysokie podatki są szkodliwe i to obywatele powinni dysponować swoimi pieniędzmi w dowolny sposób, nie czekając na przymusowe uszczęśliwianie ich przez opresyjne państwo

Jeśli jesteś zwolennikiem rozsądnej polityki finansowej, zmniejszeniu deficytu budżetowego, stopniowym zmniejszaniu wydatków i biurokracji

Jeśli nie jesteś narodowym socjalistą i uważasz, że ugrupowanie tego nurtu nie zasługuje na określenie mianem prawicowego

Jeśli cenisz sobie wolność słowa, możliwość manifestowania swojej opinii bez uciekania się do argumentów siłowych

Jeśli zależy ci na rozdzieleniu państwa od religii, państwa w którym wierzący finansują swoje kościoły poprzez dobrowolne darowizny a nie przymusowe podatki

Jeśli uważasz, że nie możesz określić swojej partii mianem antykomunistycznej, kiedy prominentne stanowiska zajmują w niej zasłużeni działacze partii komunistycznej

Jeśli uważasz, że wydawanie twoich pieniędzy na rozpasione związki zawodowe archaicznych gałęzi przemysłu jest nie do zaakceptowania

Jeśli gardzisz twierdzeniami nie popartymi faktami, nienawidzisz biedy intelektualnej, rozdawnictwa, populizmu, robienia laski amerykanom, agresji słownej i fizycznej,

to jesteś Polakiem gorszego sortu?

#pytanie #4konserwy #neuropa #kiciochpyta
  • 9
Jeśli jesteś praworządnym obywatelem, który nie uznaje wybiórczego traktowania prawa i sytuacji w której ludzie są wobec niego równi i równiejsi


@demagog: Na sam początek muszę Cię zmartwić. J. Kaczyński nie nazwał Ciebie Polakiem gorszego sortu. Jego wypowiedź jest zmanipulowana. Nie możesz się chełpić i zarazem żalić tym tytułem. Co do wybiórczego traktowania prawa to trzeba było się oburzać już dużo wcześniej.

W sumie to leje na prostowanie szeregu bzdur, które
@Tylkosilka: Proszę więc o sprostowanie moich bzdur. Nie demonizuje władzy PiS nie uważam, że przez nich nastąpi koniec świata, co nie zmienia faktu, że pewne rzeczy mi się nie podobają, przed wszystkim polityka wewnętrzna tej partii. Co do polityki zagranicznej nie mam raczej zastrzeżeń.
@kaarp: Czy to samo powiesz o działaczach PiS którzy donosili do władz amerykańskich w trakcie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej? Czy to samo powiesz o europosłach pis skarżących się do Parlamentu Europejskiego na nowelizację kodeksu wyborczego? Czy to samo powiesz o JE Andrzeju Dudzie skarżącym się w Berlinie na brak sprawiedliwości w Polsce? Pamięć, jak widzę, również macie bardzo wybiórczą.
@demagog: Pierwsza bzdura jest taka, że nazwałeś się Polakiem gorszego sortu. Jarosław Kaczyński tak nie powiedział o całej opozycji. To było konkretnie skierowane do złodziei co teraz skarżą się w UE na Polskę, że brak u nas demokracji, a robią to cynicznie, żeby powrócić do żłoba. Rozumiem, że Ty tak nie robisz więc nie jesteś Polakiem gorszego sortu. Jeżeli jednak poczułeś się urażony tymi słowami to jest coś na rzeczy. Kto
@demagog: Ja tak o nich nie powiem, gdyż nie rozmawiamy w tym momencie o moich słowach tylko o słowach Kaczyńskiego. Ja skromnie uważam, że jakieś 95% polityków to ludzie gorszego sortu.
@Tylkosilka: Kaczyński mówiąc o najgorszym sorcie Polaków nie mówił wyłącznie o tych skarżących się zagranicą, nawiązał również do aktywnie protestujących. Ja uważam, że sprzeciwianie się łamaniu prawa jest postawą słuszną i wartą propagowania, zaś wycieczki personalne skierowane od osób które nie popierają polityki PiS z ust prezesa tej partii są haniebne. To nie Niesiołowski czy Pawłowicz, że taka sprawa może przejść bez większego echa.

Rząd planuje obniżkę Vatu w 2017 roku.
@Tylkosilka: Kaczyński mówiąc o najgorszym sorcie Polaków nie mówił wyłącznie o tych skarżących się zagranicą, nawiązał również do aktywnie protestujących. Ja uważam, że sprzeciwianie się łamaniu prawa jest postawą słuszną i wartą propagowania, zaś wycieczki personalne skierowane od osób które nie popierają polityki PiS z ust prezesa tej partii są haniebne. To nie Niesiołowski czy Pawłowicz, że taka sprawa może przejść bez większego echa.


@demagog: Nie zgadzam się. On nie