Wpis z mikrobloga

@Cripex: Z herbatą jest jak dla mnie nie do wypicia - już lepsza jest gorzka herbata (choć nienawidzę smaku goryczy). Z kawą jeszcze jako tako się ją przełknie, ale picie nie jest przyjemnością. Jak nie masz duzo kg do zrzucenia i nie potrzebujesz się jakoś drastycznie odcinać od cukru, to nie kupuj stewii - nie warto. Jest taka słodko-gorzka, ma bardzo chemiczny, obrzydliwy posmak. Smakuje gorzej niż aspartam.
@ateibok: może poeksperymentuj z rodzajami herbaty/sposobem parzenia? Tak w ogóle to polecam rezygnacje z cukru. Na początku jest ciężko (słodziłem 3-4 łyżki) ale teraz juz sobie nie wyobrażam słodzonej.
@bialy1337: Już trochę lat unikam cukru, ale gorzka kawa czy herbata to dla mnie obrzydlistwo - nawet piwa nie lubię, bo jest gorzkie. Próbowalam się przestawiać, robiłam to na spokojnie, nie poddawałam się, ale to nie dla mnie. Z aspartamem jeszcze kawa w miarę mi smakowała, ale jak uznałam, że czas przestać go stosować i przeniosłam się na stewię, to już prawie nie piję.
Stewia jest mocno specyficzna. Próbowałem kulinarnie stosować zamiennie dla cukru (sosy, wypieki, zupy), słabo to wychodzi. Co do cukru, kwestia jest też taka, że z wiekiem zazwyczaj też zmieniają się preferencje smakowe. Zakladam że jesteś młodą osobą, także wszystko przed Tobą ;-)