Wpis z mikrobloga

No dobra, Mirki i Mirabelki... po wieloletnim pobycie #zagranico wracam do #polska Z forsą stoję okej, chcę wrócić choćby na parę lat (połączenie ładowania akumulatorów i sentymentów). Pytanie będzie banalne, a odpowiedzi chyba masa: gdzie polecacie zamieszkać? Myślę o ścianie zachodniej (bo jednak cywilizacja), ale z drugiej strony bez sensu przepłacać za życie jak na przykład w #warszawa. Lubuskie? Dolny Śląsk?
  • 18
@bygsyti: Bez jaj, gdzie byś nie pojechał w Polske to będziesz miał cywilizacje. Proponuje Białystok teraz to ładne wyremontowane miasto, sporo się dzieje w kulturze, ludzie sympatyczni, mnóstwo studentów i studentek. Czyste powietrze. Nie przepłacisz (ʘʘ).
@bygsyti: zależy, kto ma jakie priorytety, jak cena mieszkania to minus, ale jak imprezy i różne wydarzenia to plus. Turniej turniejem ale w Białym żyje się spokojnie, nigdzie nikt się nie spieszy, nie ma korków, na doładowanie akumulatorów w sam raz. No i fajne dziewicze tereny na około.
@g00di: Polecam i ja, jakoby to miasto nie było cywilizacją w porównaniu do innych miast (nawet na zachodzie kraju) to bełkot. Rozwój tego miasta w przeciągu ostatnich 5-7 lat robi wrażenie.
@LubieRZca: Szkoda, że rozwój nie w kierunku miejsc pracy. Bo Białystok ładny, ale co z tego? Żeby się utrzymać musiałem emigrować. Tak jak 95% moich znajomych. Tylko ja uciekłem w centrum Polski. Teraz mieszkam w ohydnym zapyziałym Zgierzu, ale praca jest i to całkiem spoko. Tak to chyba już jest, że nie można mieć wszystkiego :).
@g00di: Bo jest na uboczu niestety, sam zresztą musiałem wyjechać do wwa, ale wracam, bo praca z domu. Może to się trochę zmieni jak chińczycy zaczną tam inwestować (njs) i zrzuci się "żelazną kurtynę xxi w." w europie.
@LubieRZca: Wystarczyłoby lotnisko. Przecież, tam totalnie nie ma czym dojechać w sensownym czasie. Zaa granicy szczególnie. Przenieśli by lotnisko z Radomia i byłby spokój :). Chiny niestety będą tylko przejazdem.