Wpis z mikrobloga

#kurier

Mirki, w sortowni kex się #!$%@? i wyslali laptopa wartego 3 000 zł na błędy adres. Wiem, że paczka została otwarta przez osobe trzecia ale k-ex zarecza, ze laptop nie był otwierany.Szczerze to ciezko mi w to uwierzyc. Paka ubezpieczona na 3000 zl. Czy to wystarcza aby walczyc o kwote ubezpieczenia ? Jak dla mnie to taka sytuacja jest ponizej krytyki
  • 5
  • Odpowiedz
Czy to wystarcza aby walczyc o kwote ubezpieczenia ? Jak dla mnie to taka sytuacja jest ponizej krytyki


@Ujemny: no jak nie doszła paczka w stanie nienaruszonym i sa na to papiery to pewno, ze wystarczy.
  • Odpowiedz
Wykop.plWykopalisko 414HityMikroblogMój WykopSzukajDodaj

321 #

MIKROBLOG


@edgar_k: no tak, ale pewnie jest to żmudna procedura finalnie kończaca się w sądzie. Gdyby to był jeszcze jakis cywylizowany kurier a nie k-ex...
  • Odpowiedz
  • 0
@Ujemny: Tak to jest jak w firmach kurierskich przed świętami zatrudnia się ziomeczkow po liceum i na umowę zlecenie żeby tylkobyło komu jeździć. Kurierka dziś bardziej opłacalna fucha dla złodzieja niż uczciwego pracownika
  • Odpowiedz
@Ujemny: przesyłka nie może zostać otwarta w trakcie przewozu, jest to naruszenie prawa przewozowego (chyba że jest komisyjnie otwierana, że względów np. bezpieczeństwa lub sprawdzenia legalności, ale wtedy jest protokół, plomby i zaklejone firmową taśmą - więc raczej się nie łapie :) )

absolutnie powinni zwrócić za usługę transportu, koszt wysyłki, ale jeżeli zawartość (laptop) będzie nienaruszony i wszystko będzie to nie ma postawy do wypłaty odszkodowania - nie będzie żadnej
  • Odpowiedz