Wpis z mikrobloga

Byłem w końcu na strzelnicy, miałem ciężki tydzień i nie miałem czasu na strielanie. Przyjechałem na 10:00 i musiałem czekać 0,5h w recepcji na możliwość zapisania się na strielanie.
Dzisiejsza broń to rewolwer ZKR z nabojami .38 SPECIAL.
Różnica w strzelaniu w porównaniu z innymi pistoletami to taka, że broń trzeba przeładowywać po każdym strzale. Nie podjarałem się rewolwerem. Skupienie na 25 metrów miałem całkiem dobre, ale nie jest to broń, którą chciałbym mieć. Trzeba uważać, żeby nie trzymać ręki w pobliżu komory nabojowej, gdyż zapalający się proch może poparzyć rękę, o czym instruktor mnie uprzedził przed strzelaniem i uważałem na to. Dzisiejszy koszt strzelania to 70 złotych za 25 strzałów.

Lista broni, z których dotychczas strzelałem wraz z komentarzem:
1. Glock 17 - kal. 9x19 - ciężka broń, boli ręka po strzelaniu z racji dużego odrzutu z racji silnej amunicji
2. Margolin - lekka broń, skupienie wystarczająco dobre - kwestia treningów, uciążliwe przeładowywanie, dobra dla kobiety
3. XDM - całkiem lekka broń, bardzo dobre skupienie, kilka centymetrów rozstrzału, kompletnie nieporęczna dla mojej dłoni, przez konieczność uchwycenia rękojeści broni, a tym samym odblokowania broni strzelam nie końcem palca, a środkiem palca. Strzelając końcem palca broń się blokuje i nie można oddać strzału.
4. ZKR - rewolwer, całkiem lekki, konieczność przeładowywania po każdym strzale. Dobre skupienie.

#graczznumerempierwszymstrzela #strzelnica
@ppqa
  • 7
@graczznumerempierwszym: na ZKS bez problemu możesz startować bez patentu. Warto, bo składając wniosek o wydanie pozwolenie trzeba mieć zgromadzonych przynajmniej parę startów.

Kurcze, nie chce mi się wierzyć, że ZKR Ci się nie spodobał. Taki fajny spust :)
A sam nabój .38SPC? Bo narzekałeś, że 9x19 jest za mocny.
@ppqa: właśnie zapomniałem o spuście pierwszy strzał był zaskoczeniem dla mnie xD
ta broń strzela po samym przyłożeniu palca do spustu
odrzut był już raczej akceptowalny, mocniejszy nóż .22lr i słabszy niż 9x19