Wpis z mikrobloga

@Jestem_Tutaj: Czyli muszą przyjechac do mnie po kasę? Miała rok gwarancji, ktory juz minął. Tzn, ze zapewne doliczą sobie za dojazd? Do kopii rachunku musi byc dolaczony paragon. W jednym miejscu czytam, ze nie moge wystawiac rachunkow w innym, ze mogę jezeli prowadze sprzedaz internetową i dostaje pieniadze przelewami. Kase dostaje poprzez allegro wiec nie bezposrednio przelewem klient -> ja. Co w takiej sytuacji? Dodatkowo kiedys chyba czytalem ze jest to
@Quest: Ryczalt ma z VATem tyle wspolnego co uchodzca w Niemczech z praca. To sa zupelnie rozne podatki.

A co do problemu - jesli nie masz kasy rezerwowej to powinienes zaprzestac sprzedazy detalicznej do momentu naprawy kasy. Nie musisz jej serwisowac w swoim serwisie, idz tam gdzie masz najblizej.
@chomikagresor: Tak wiem, moj blad. Powineniem napisac jestem zwolniony z vat (nie przekraczam 150k obortu rocznie)
Co do naprawy to nie powinna byc serwisowana u serwisanta, którego zadeklarowałem w US?

" Jednak fakturę dokumentującą sprzedaż na rzecz osób fizycznych przez Internet można wystawić bez dodatkowego ewidencjonowania transakcji na kasie fiskalnej, jeżeli:
zapłata za towar następuje za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z prowadzonych ewidencji i posiadanych dowodów wynika jednoznacznie,
@Quest: Jak sam zapis precyzuje "jezeli... z prowadzonej ewidencji i posiadanych dowodow wynika jednoznacznie" to tak.

Jednoznacznie czyli bez domyslow, zastanowien, interpretacji. Nie wiem jak wygladaja potwierdzenia z payu i czy sa tam zarowno dane kupujacego i sprzedawcy.