Wpis z mikrobloga

Chcieliśmy być w firmie dobrymi szefami i kiedyś tam ustaliliśmy, że u nas szoferzy będą zarabiać dniówki i czy będą auta stały czy jechały to oni spokojnie zarobią godną pensję. Ale ostatnio coraz częściej mamy takie teksty:

Nie ma tutaj takiej firmy. Nie wiem, nie ma. Nie ma sensu szukać bo nie wiem gdzie.

Ojoj panie ja dzisiaj tylko 5 godzin spałem w nocy, ojoj ciężko będzie zrobić dzisiaj tą trasę 400 kilometrów po autostradzie.

Noo stanę sobie 100 km przed miejscem rozładunku bo tu fajna pompa jest, [[[jutro o 7 rano sobie wyjadę, dojadę tam o 9 i będę pół godziny szukać firmy zamiast o 8 podstawić się do rozładunku]]]


Jesteśmy coraz bardziej bliscy ukrócenia tego dobrobytu i wprowadzenia normalnej kilometrówki. Jak będą jeździć to będą zarabiać, a jak będą woleli spać zamiast pracować to niech sobie śpią na swój koszt.

Jak myślicie?

#bekaztransa
  • 20
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Zostawcie dniówki w wysokości 70% co jest teraz, pozostałe 30% wypłacane w formie premii za terminowość wykonywanych zleceń. Niestety jakiś bat musi być. Procenty ofc przykładowe.
  • Odpowiedz
@kartofel_mocy: I nie macie sytuacji "to co wy za tą trasę zarabiacie 1000 złotych a ja dostaje tylko 100"? Ja to się przy kierowcach boje mówić o frachtach bo obawiam się, że mogą nie zrozumieć tego, że z 1000 złotych 500 to paliwo, 100 kierowca, dziesiątki innych wydatków po kilka złotych i dopiero dla mnie zostaje resztka (albo i nie zostaje bo tak jak każdy - dokladam do interesu ( ͡
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: wsiadz i sam jedz, zoabczysz ze czasami faktycznie nie mozna znalezc #!$%@? firmy, i faktycznie nie mozna czasem w nocy spac w tej budzie, ale ciebie to #!$%@?, kierowca wie jaki ma czas chce zobie rozplanowac ale ty mowisz #!$%@? mnie to boli masz jechac nie interesuje mnie to ze nie masz gdzie ustać na noc itd itp
  • Odpowiedz
@c4-pl-: o dzizas kierowca zawodowy sie trafił.... zdajesz sobie sprawę ze jezeli warunki pracy ci nie odpowiadaja to zawsze mozesz ja zmienic?

@Jakub_Puchatek: u nas obowiazują obowiazuja stale pensje za wyjazd (okreslona liczba dni) jezeli bedzie dluzej wtedy dostaje + za kazdy dzien dniowke. BTW płacenie kilometrówki jest zakazane prawem w wielu panstwach UE (jezeli pracuja na podstawie umowy o prace) wiec radze uwazac bo kary są wystawiane w eurogombkach
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: @kartofel_mocy: U mnie też jest % z frachtu, każdy jest zadowolony, czasem chłopaki naprawdę mają takie pensje, że nie mają na co narzekać, a przy tym może max jeden weekend na dwa miesiące nie są w domu. Poza tym miejsca się powtarzają, więc każdy ma wszystko obcykane.
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: a myalisz ze to takie proste zmienic prace? uwierz mi z jak bym mial taka opcje to juz dawno bym to zrobil

co do problemow, kolega @c4-pl-: ma troche racji, spedytorzy, szefowie, ludzie w firmach maja #!$%@? na kierowce, masz jechac i #!$%@?
nornalna praktyka jest np to ze debile podaja adres X a na miejscu okazuje sie ze to tylko biuro i tak naprawde trza jechac na Y
  • Odpowiedz
a myalisz ze to takie proste zmienic prace? uwierz mi z jak bym mial taka opcje to juz dawno bym to zrobil


@Messix: bardzo latwo, wystarczy chcieć. No chyba ze wszystko co się umie to kółkiem kręcić.....

A co do adresów, to wyobraz sobie ze to nie sped wymysla sobie adres z dupy tylko najczesciej taki dostaje. A pan kierownik najczesciej ma w ogole wywalone i nie wejdzie w nawi to
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: wiem ze sa dziady kierowcy, tak samo jak sa dziady spedytory. A adres- wiem tak samo ze to nie wina spedytorka tylko idiotow z firm. A to wlasnie oni najbardziej maja #!$%@? na szofera

No wlasnie ja jestem z tych co tylko potrafia krecic kolkiem. Podejrzewam ze tak jak 90% kierowocow, dlatego takie rady sa z dupy.
Zmienic prace jasne, nie problem. Ale zmienic na taka zeby wyzyc no to
  • Odpowiedz
@Messix: Jeszcze zapomniałeś dodać jak załadujesz w piątek, w zleceniu zrzutka na poniedziałek, ale spedo każe twardo jechać próbować zdjąć się tego samego dnia. Nie pomyśli, że jak się nie zrzucisz, to będziesz stał cały weekend bez kibla i prysznica. Generalnie i tu i tu trafia się cała masa debili. Ja po dwóch latach za kółkiem stwierdziłem, że pier...le ten zawód. Niestety życie zmusiło mnie do powrotu. Mam nadzieję, że nie
  • Odpowiedz
@ffrugopl: ta, to jest dobra opcja. Najlepsi sa ci co kaza jechac z tekstem "jedz ja ci zalatwie zrzutke dzis zamiast poniedzialku dawaj dawaj" i tak zalatwiaja ze do wtorku do drugiej zmiany stoisz bo sobie zrobili magazyn na aucie :)
  • Odpowiedz
@c4-pl-: Chodź usiądź za biurkiem prezesa. Zainwestuj kilkaset tysięcy. Zarządzaj firmą z kilkunasto-milionowym rocznym obrotem. Wypłać kilkadziesiąt tysięcy pensji pracownikom gdy w kasie masz tylko kilka tysięcy bo firmy nie płacą. Księguj setki faktur i ryzykuj upadkiem firmy oraz więzieniem w przypadku poważniejszej pomyłki.

Mam nadzieję, że sam widzisz, że taka licytacja nie ma sensu. Każdy ma swoją ciężką robotę.
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: z takim nastawieniem i podejsciem nie wroże ciekawej przyszlosci u ciebie i wspolczuje kierowcom bo bedziesz na nich wyżywać swoją frustracje.

Ale zapamietaj i przekaz swojemu szefowi (mysle ze on to wie, ty chyba nie) to kierowca robi robote, nie ma kierowcow nie masz roboty nie ma nic. Wiecej pokory i wiecej szacunku.
  • Odpowiedz
to kierowca robi robote, nie ma kierowcow nie masz roboty nie ma nic. Wiecej pokory i wiecej szacunku.


@c4-pl-: skisłem.
@Jakub_Puchatek: no tak zapomniałem że my tylko siedzimy w biurze i mirkujemy, ogladamy yt oraz tracimy czas na fejsie. To kierowca ogarnia wszystko. My jesteśmy lenie bo nie kręcimy fajerą....
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: Ja bym w życiu nie usiadł zawodowo za kierownicą busa. Tak samo żaden z kierowców nie wyłożyłby oszczędności życia i nie podjął się prowadzenia firmy z kilku-milionowym obrotem i zatrudniającej kilkanaście osób. Każdy ma swoje góry i doliny, licytowanie się "kto ma gorzej" to idiotyzm.
  • Odpowiedz
Tak samo żaden z kierowców nie wyłożyłby oszczędności życia i nie podjął się prowadzenia firmy


@Jakub_Puchatek: bład :) pracuje w takiej firmie, włąsciciel był kierowcą na duzych przez 20lat i miał jaja postawić wszystko na jedną kartę....
  • Odpowiedz