Wpis z mikrobloga

@Strzalka: zbyt dużo info nie podałeś, np. czy masz doświadczenie, na jakiego testera dokładniej, ale...
1. nie zgadzaj się na robienie testów jednostkowych
2. jeśli dadzą Ci do przetestowania jakiś długopis czy stół, to poproś o dokumentację albo spytaj, do czego ma służyć.
3. wykuj teorię z testowania - rodzaje testów, przypadki testowe, brzegowe itd.
@Theia: jestem w trakcie planowanej zmiany branży na IT. Szykuje się do egzaminu z ITILa i jutro mam rozmowe na Testera (wysyłałem na Support - service desk)
Obczajam teraz selenium. Możesz jeszcze więcej opisać co i jak? :)
@Strzalka: prawdopodobnie część rozmowy będzie po angielsku, przygotuj się na to. mogą pytać o języki programowania, np. do selenium webdriver są potrzebne jakieś podstawowe - java, python czy tam c# itd. musisz określić też, które selenium ogarniasz. najlepiej pd razu się określić, czy jesteś testerem manualnym (selenium ide wystarczy) czy automatycznym (co najmniej selenium webdriver, tudzież inne testerskie narzędzia). oczywiście dużo teorii, jakie testy umiesz przeprowadzać, może być trochę pytań testujących
@Strzalka: W sumie z technicznych rzeczy to głównie pytali mnie z SQLa, tak to też dopiero "wchodziłem" w IT to spytali co wiem o testowaniu to coś poopowiadałem + dali dokumentację z apki co teraz na niej robię i pytali co bym ew. posprawdzał na podstawie tego co dostałem.
@Theia Nie przesadzajmy - na pewno idzie na jakiegoś manualnego jak dopiero zmienia branże na IT.
@gaily: @Theia: czy w IT to normalne ze ktos sie umawia na 12:00. Dzownie 12:05 i pytam czy nadal aktualne. Przeklada rozmowe na 14:00 i cisza. Chyba garażowa firma? Pierwszy raz z takim czyms sie spotkalem.
@Theia: @gaily: narazie nie zdradzam nazwy bo wróciłem do chaty i dostałem maila, żeby przełożyć na poniedziałek. Nie mam co w sumie wymagać bo dopiero co przygotowuje się do ITIL'a i jak narazie z praktycznej strony znam tylko service operations a reszta usług wciąż w nauce. Zobaczymy :)