Wpis z mikrobloga

@PanBeton: I duży i nie duży. Duży, bo możesz przyjąć mandat i go zapłacisz. Nie duży bo mandatu możesz nie przyjąć, skierować sprawę do sądu grodzkiego - zanim odbędzie się rozprawa odbierzesz prawko z datą zdania przez Ciebie egzaminu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc w sądzie pokazujesz, dostajesz mandat 50zł za brak dokumentów. Tyle, że mogą Ci jeszcze koszta sądowe doklepać
@PanBeton: Zresztą jak nie odwalasz jakiejś imby to czemu się kontroli boisz ? Jeżdżę 3 lata nigdy nie miałem kontroli dokumentów, co najwyżej dmuchanie. Zreszta raz nawet przed egzaminem jechałem z ojcem poćwiczyć łuk to kierowałem po mieście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jeśli jestem wpisany do bazy kierowców to podczas kontroli bagietmajstrom nie wyświetli się, że mam uprawnienia? Nie jestem wtedy traktowany jedynie tak jakbym zapomniał dokumentu?
@PanBeton: teraz sie to zmienili niedawno i jest juz nie 50zl a 250,- i punkty.
Zobacz sobie kodeks drogowy:
Zgodnie z treścią, art. 95 kodeksu wykroczeń: „kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany”
@PanBeton: Nie wsiadaj, znajomego zlapaly bagietmajstry doslownie kilka dni przed odebraniem prawka, nie bylo go w bazie i jest lzejszy o 5 stow, dobrze ze bagieta sie zlitowal i nie skierowal sprawy do sadu, to juz nie to samo edlorado co pare lat temu. Poczekaj wyjdzie ci na zdrowie i 110l paliwa ;)