Wpis z mikrobloga

tak sie zastanawiam czy dam radę do wiosny przebiec ten #!$%@? półmaraton . narazie biegam co 2,3 dni . przewaznie po 10km . wczoraj udało mi się 12 i pod koniec czułem sie mocno #!$%@? . biegam juz dosyć dlugo a te 12 to mój maks jesli chodzi o długość . #bieganie
  • 10
@oczak: Musisz to jakoś ogarnąć. Ja jeszcze w marcu robiłem 4 kilometry, a w zeszłym miesiącu pykło 20, a biegam dosłownie raz, dwa razy w tygodniu po maksymalnym dystansie. Inna sprawa, że koło 16 już sam myślałem, że trzeba pomyśleć o jakimś izotoniku albo choćby żelu, żeby robić coś więcej, bo odpływałem. W każdym razie mój "plan treningowy" raczej nie jest godny polecania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@oczak: Biegaj 3 razy w tygodniu : dwa treningi krótsze dystanse po ok 10km i trzeci trening robisz wolne długie wybieganie co tydzień dokładając 2km, czyli pierwszy tydzień biegniesz 12km, kolejny 14 itd aż dojdziesz do 18-20km. Krótkie treningi możesz biegać szybko, lecz długie wybieganie staraj się biegać w tempie konwersacyjnym lub trochę szybszym żeby starczyło ci energii na dodatkowe kilometry. Przebiegając 17-18 km na treningu na zawodach spokojnie zaliczysz.21km
2 lata półmaraton to były moje pierwsze zawody,na treningu przebiegłem max 18km a i tak ostatnie 200m biegłem na sprincie,i na mecie czułem się fantastycznie.Adrenalina da Ci takiego kopa,że szok więc niech trening nie będzie twoim punktem odniesienia.Biegają swoje,zwiększając powoli dystans i powodzenia na zawodach :)