Wpis z mikrobloga

@Kiro: A niby dlaczego tak uważasz? Nie brakuje mi niczego w tym Djangowym (a w pewnych aspektach jest lepszy niż „goła” Jinja). No, może poza możliwością wypisania zmiennych zaczynających się od _.
@morsik: Raz że jeśli nie używasz PyPy to jest chyba najwolniejszym (jak zresztą całe Django w kategorii frameworków) systemem. Dwa, jest "upierdliwe", nie można wywołać funkcji z parametrami, nie ma działań arytmetycznych (a przepraszam, jest filtr(!) "add", resztę możesz sobie napisać). Jak kiedyś porównywałem Jinja2 to w kontekście dziedziczenia/includowania/makr też Django wypadało słabo. Ba, makr nawet nie ma, trzeba używać inclusion_tag, a raz że to nie do końca to samo, dwa
Dwa, jest "upierdliwe", nie można wywołać funkcji z parametrami, nie ma działań arytmetycznych (a przepraszam, jest filtr(!) "add", resztę możesz sobie napisać).


@Kiro: gościu… to jest system templatek! A nie język programowania! Kolejny co chciałby magię robić w templatce…
Do templatki przekazujesz zmienne które masz wyświetlić. Jeśli potrzebujesz funkcji i liczenia czegoś — to robisz to źle!

Co do makr… używałem w Jinja kilka razy, ale nie miałem jeszcze potrzeby
@morsik: Bez żartów, podstawowe działania, szczególnie w szablonie to nie jest magia ani nic dziwnego. Tak samo parametry w funkcjach (nie same funkcje, bo te można używać). Jak 20+ widoków korzysta z tego samego szablonu, a Ty potrzebujesz zmienić jakąś pierdołę (coś * 10) to będziesz po całym projekcie latać i w każdym widoku zmieniać? A później jak się odwidzi to usuwać? Tak samo z funkcjami, można teoretycznie zrobić sobie w