Wpis z mikrobloga

Ostatnie znalezisko o walce z pół-piratami gier na allegro przypomniała mi sytuację.

Kiedyś Notch (twórca Minecrafta) napisał na Tweeterze "Spokojnie pirać, jak kiedyś będzie Cię stać to wtedy kup"

Chciałem w końcu kupić tego Minecrafta, bo wtedy czułem się z tym źle, ale Notch sprzedał go razem ze swoją firmą Mojang Microsoftowi za $3.5 mld. Mam teraz dylemat, bo nie chcę już kupować tej gry, ale w dalszym ciągu ją lubię.
#minecraft #przemyslenia
dzien_dobry - Ostatnie znalezisko o walce z pół-piratami gier na allegro przypomniała...

źródło: comment_ev4jdAAlJz8qkGwSnZU4BI3aOlwX6gOy.jpg

Pobierz
  • 7
@dzien_dobry: #przemyslenia serio? Jak ktoś wykonał jakąś pracę i ty możesz się cieszyć z efektów tej pracy to bez wątpienia taka osoba zasługuje na gratyfikację. Nie płacenie za produkt/usługę w wypadku jak ktoś za to normalnie inkasuje pieniądze to zwykłe złodziejstwo. Jak mnie przykładowo nie stać na kupno danej gry, albo uważam że nie jest warta takich pieniędzy to zwyczajnie jej nie kupuje i np. czekam na jakąś promocję tej gry.
@imarid:

Jak ktoś wykonał jakąś pracę i ty możesz się cieszyć z efektów tej pracy to bez wątpienia taka osoba zasługuje na gratyfikację.


No przecież sprzedał grę i już nie mogę mu tego wynagrodzić.

Nie płacenie za produkt/usługę w wypadku jak ktoś za to normalnie inkasuje pieniądze to zwykłe złodziejstwo.


Taki proceder nazywa się piraceniem, a nie złodziejstwem bo jest piraceniem. Coś ci się pomieszało. Poza tym Notch napisał "bierzcie, jeśli
@dzien_dobry: Mam cię jeszcze pogłaskać po główcę czy co? Tylko się próbujesz się usprawiedliwiać. Piracenie jest tak samo szkodliwe jak kradzież. Dla małych firm duża skala piractwa to wyrok. Duże firmy sobie z tym mogą jeszcze poradzić, bo jednocześnie mają odpowiednio więcej uczciwych klientów.

Ogólnie to #!$%@? mnie na tym portalu to, że wszyscy tutaj głosują na Korwina...

To tylko luźna dygresja w stronę sporej ilości użytkowników tego portalu i ich